Facebook

Rockwell Automation i Cognite ogłaszają strategiczne partnerstwo

Koncern Rockwell Automation oraz firma Cognite, producent oprogramowania do przetwarzania danych przemysłowych, ogłosili strategiczne partnerstwo. Łączy ono ofertę oprogramowania Rockwell FactoryTalk – nowej generacji narzędzie Edge Computing z zasobami danego zakładu produkcyjnego, aplikacjami do zarządzania operacjami i analizami dostosowanymi do potrzeb wraz z platformą Cognite Industrial Data Ops, Cognite Data Fusion, aby stworzyć przemysłowe centrum danych gotowe do skalowania w całym przedsiębiorstwie.

Partnerstwo pomiędzy firmami Rockwell i Cognite wprowadzi na rynek ujednolicone, edge-to-cloud centrum danych przemysłowych, które sprawi, że dane operacyjne, inżynieryjne, korporacyjne i wizualne będą zrozumiałe i porównywalne dla produkcji w różnych branżach. Oferta przekształci surowe dane w aplikacje, umożliwiające podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym i usprawni przepływy pracy, które zapewnią bezpieczną, wydajną i zrównoważoną działalność przedsiębiorstwom produkcyjnym.

– Producenci różnej wielkości mają problemy z uzyskaniem dostępu do swoich danych i ich wartości. Jednolite centrum informacji może zapewnić jedno źródło informacji dla wszystkich danych produkcyjnych bez większych inwestycji w zastrzeżone i kosztowne platformy. Im większa jest firma, tym trudniej jest zebrać dane ze wszystkich źródeł, a następnie uzyskać cenne informacje analityczne. Nasze partnerstwo z Cognite stawi czoła tym wyzwaniom — mówi Brian Shepherd z Rockwell, wiceprezes ds. oprogramowania i kontroli.

— Cieszymy się, że możemy współpracować z Rockwell Automation w celu rozszerzenia ich oferty FactoryTalk i dalszego wzbogacania danych centralnych w ich aplikacjach. Nasza misja w Cognite – wspieranie rozwoju, operacjonalizacji i skali przemysłowych rozwiązań hybrydowej sztucznej inteligencji – znajduje odzwierciedlenie w tym partnerstwie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Rockwell Automation w celu przyspieszenia przemysłowego przyjęcia analityki stosowanej i aplikacji cyfrowych — skomentował Girish Rishi, dyrektor generalny Cognite.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas