Facebook

Grzebieniowe korytka kablowe firmy Iboco

OkladkaES_11_2014Firma Iboco należąca do grupy Bocchiotti jest włoskim producentem tras kablowych z PVC. W artykule zaprezentowano fragment oferty przedsiębiorstwa: grzebieniowe korytka kablowe. Produkty Iboco na rynku polskim dystrybuuje firma Astat.

System prowadzenia kabli grupy Bocchiotti wyróżnia się funkcjonalnością w zakresie montażu. Jest dobrze przystosowany do współpracy z wszelkiego typu panelami zasilającymi i kontrolnymi, przy zachowaniu niezmiennych parametrów, nawet w trudnym środowisku pracy. Asortyment obejmuje 132 typy korytek o różnych szerokościach żeber, rozmiarów, wiele funkcjonalnych komponentów i akcesoriów, łącznie z uniwersalnymi osłonami spiralnymi.

Rys. 1. Grzebieniowe korytka kablowe i akcesoria

Rys. 1. Grzebieniowe korytka kablowe i akcesoria

Grzebieniowe korytka kablowe

Grzebieniowe korytka kablowe firmy Iboco montowane są w szafach sterowniczych, rozdzielniach mocy i innych instalacjach, w których istnieje potrzeba uporządkowanego przeprowadzenia lub grupowania kabli i przewodów, z możliwością bocznego wyprowadzenia. Korytka dzielą się na dwie grupy:
• korytka cienko-grzebieniowe,
• grubo-grzebieniowe.
Oba rodzaje korytek wykonane są z samogasnącego usztywnionego PVC oraz podlegają normie EN 50085-1, która określa przepisy bezpieczeństwa dotyczące komponentów montowanych w środowisku niskiego napięcia.
Grzebieniowe korytka kablowe firmy Iboco posiadają także linie osłabiające na dwóch wysokościach, które ułatwiają odłamanie pojedynczych żeber bez podstawy lub z podstawą. Ponadto żebra posiadają na górze charakterystyczne zagięcia, które umożliwiają trwałe i pewne utrzymanie pokrywy. Podstawy korytek posiadają opatentowane wybrzuszenia, które umożliwiają szybkie zamontowanie komponentów, takich jak separatory SEP lub pierścienie mocujące CL, bez ingerencji pomiędzy powierzchnię montażu a spód podstawy.

Korytka cienko-grzebieniowe
Korytka cienko-grzebieniowe przeznaczone są do prowadzenia kabli o mniejszych przekrojach. Cieńsze żebra (6 mm) i mała odległość między nimi (4 mm), pozwalają uzyskać mniejszą przerwę międzyżebrową po odłamaniu jednego z żeber. Elastyczność żeber umożliwia ich wielokrotne odginanie podczas instalacji, nawet przy niskich temperaturach, bez ryzyka złamania.

Rys. 2.  Korytko  grubo-grzebieniowe

Rys. 2. Korytko grubo-grzebieniowe

Korytka grubo-grzebieniowe
Korytka grubo-grzebieniowe są przeznaczone do prowadzenia przewodów o dużych przekrojach. Posiadają grube boki i podstawę, co zapewnia sztywność konstrukcji, maksymalną stabilność oraz trwałe i wytrzymałe utrzymanie przewodów. Większa szerokość żeber (12 mm) i odstępów między nimi (8 mm) eliminuje wybrzuszanie się boków korytka (rys. 2).

Rys. 3.  Korytko elastyczne  z taśmą samoprzylepną

Rys. 3. Korytko elastyczne z taśmą samoprzylepną

Akcesoria

Szeroka gama akcesoriów obejmuje takie produkty jak znaczniki Ductamark umożliwiające identyfikację przeprowadzanych przewodów, paski TR1/TR1-E utrzymujące przewody podczas wstępnego przeprowadzania, a także klocki Dinblok, dzięki którym możliwy jest montaż korytka na szynie DIN, zarówno pionowo, jak i poziomo.

Rys. 4. Osłona spiralna

Rys. 4. Osłona spiralna

Rys. 5. Nitownica i nity

Rys. 5. Nitownica i nity

Rys. 6. Rękaw ochronny Tracy

Rys. 6. Rękaw ochronny Tracy

W ofercie są także korytka elastyczne DN-A z taśmą samoprzylepną (rys. 3) wykonane z polipropylenu samogasnącego nietoksycznego oraz osłony spiralne Spiralite (rys. 4) wykonane z polietylenu naturalnego lub samogasnącego. Produkty te zapewniają przeprowadzenie przewodów w miejscach, gdzie wymagane jest zgięcie ich biegu. Ofertę uzupełniają wysokiej jakości nity poliamidowe R4 i R6 oraz nitownice Fixo RT4 i RT6 (rys. 5).
W ofercie asortymentu Iboco dostępne są także rękawy ochronne Tracy (rys. 6) wykonane z samogasnącego poliestru, służące do grupowania i prowadzenia wiązek przewodów.
Korytka kablowe Iboco posiadają m.in. znak CE, certyfikat jakości ISO 9001 oraz kod wytwórcy NATO.

Opracowano
na podstawie materiałów
firmy Astat

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas