Facebook

Grodno rozszerza ofertę o rozwiązania z branży HVAC

Grodno, notowana na New Connect hurtownia elektrotechniczna, uzyskało wyłączność na dystrybucję urządzeń klimatyzacyjnych marki York. Rozszerzenie asortymentu to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju spółki. Dzięki nawiązaniu współpracy z właścicielem marki York – firmą Johnson Controls – oferta produktowa spółki Grodno zostanie wzbogacona o systemy wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania (HVAC – heating, ventilation, air-conditioning). Grodno jest jedyną firmą w branży elektrotechnicznej mającą w swojej ofercie rozwiązania marki York.
Uzyskanie wyłączności na dystrybucję urządzeń klimatyzacyjnych marki York w bran-ży elektrotechnicznej zwiększa naszą przewagę konkurencyjną w zakresie oferty produktowej. Konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozszerzania asortymentu. Oczekujemy, że udział tego sektora w sprzedaży do końca roku obrotowego 2015 /2016 wyniesie około 5% – podkreśla Andrzej Jurczak, prezes zarządu Grodno.
Grodno zaprezentuje nowy asortyment na Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja, które odbędzie się w dniach 3-4 marca w Warszawie. Oferta produktowa spółki Grodno jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Urządzenia marki York znajdują zastosowanie w domach, mieszkaniach, biurach, budynkach komercyjnych oraz budynkach użyteczności publicznej.
Spółka Grodno ogłosiła w czerwcu zeszłego roku strategię, która obejmuje rozwój sieci dystrybucji, rozszerzenie asortymentu, rozwój nowych kanałów dystrybucji oraz optymalizację i rozwój procesów zarządzania w obszarach logistyki i sprzedaży. W ostatnich miesiącach firma otworzyła siedem nowych oddziałów sprzedaży na terenie kraju i systematycznie zwiększała sprzedaż nowych produktów.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas