Facebook

Sonepar wzmacnia pozycję na azjatyckim rynku

Pod koniec 2014 roku Grupa Sonepar powiększyła się o cztery nowe firmy z Azji Południowo-Wschodniej. Łączny przychód nowych podmiotów wynosi 23 mln euro a zatrudnienie – 67 osób. Akwizycje pozwolą grupie wzmocnić pozycję w regionie, m.in. na rynku ropy i gazu.
Supermoon – jednostka biznesowa Sonepara w Hong Kongu przejęła Hip Tung Cables, która specjalizuje się w dystrybucji kabli energetycznych i działa w Hong Kongu i Makau. W 2013 r. przychody Hip Tung Cables wyniosły 11 mln euro. Drugą spółką, która zasiliła szeregi Supermoon z końcem grudnia, jest Min Kwong Electric – jedna z najstarszych hurtowni elektrotechnicznych w Hong Kongu, której roczne przychody wynoszą 3 mln euro (dane za rok 2013).

STRUKTURA PRZYCHODÓW GRUPY SONEPAR W 2013 ROKU

STRUKTURA PRZYCHODÓW GRUPY SONEPAR W 2013 ROKU

Kolejne dwie transakcje zostały zrealizowane przez jednostkę biznesową Sonepara – Oakwell. W Singapurze spółka przejęła Dilon, dostawcę złączy i komponentów maszyn dla sektora ropy i gazu oraz rynku morskiego o łącznych obrotach rzędu 3 mln euro. Z kolei w Tajlandii Oakwell utworzyło nową spółkę joint-venture pomiędzy Oakwell, ETS Engineering i ETS Provider. W wyniku tej transakcji powstał nowy podmiot z siedzibą w Bangkoku o rocznych przychodach w wysokości ponad 6 mln euro.
Sonepar to największy pod względem obrotów dystrybutor materiałów elektrotechnicznych na świecie. W 2013 r. grupa osiągnęła sprzedaż na poziomie 16,3 mld euro (dla porównania, druga co do wielkości Grupa Rexel miała w tym czasie nieco ponad 13 mld euro przychodów). Sonepar w 2013 r. zatrudniał 36 tys. pracowników i posiadał około 2,3 tys. oddziałów w 41 krajach na pięciu kontynentach.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas