Facebook

Rewitalizacja motoreduktorów i przekładni przemysłowych SEW-Eurodrive

OkladkaES_03_2015Program SEW odNOWA to pakiet usług serwisowych przewidziany dla motoreduktorów i przekładni przemysłowych firmy SEW-Eurodrive, w celu ich rewitalizacji, czyli odtworzenia pełnych możliwości użytkowych. Proces realizowany jest zgodnie z fachową ekspertyzą SEW, a użytkownik otrzymuje 12-miesięczną gwarancję na cały napęd.

Idea projektu SEW odNOWA ma swoje źródło zarówno we współczesnych zjawiskach technologicznych, jak i w ogólnych uwarunkowaniach przemysłowych i środowiskowych. Teoretycznie może się wydawać, że odnawianie używanych urządzeń jest działaniem na przekór obecnemu schematowi powstawania i eksploatacji produktów. Jednak kilka aspektów przemawia za realizowaniem tego typu działań.
Pierwszy z nich to dostępność surowców, które coraz trudniej pozyskać i są coraz droższe. Program odNOWA ogranicza te zjawiska. Z dostępnością i pozyskiwaniem surowców wiąże się także aspekt ekologiczny. Pozyskiwanie surowców oraz ich obróbka, aby otrzymać z nich materiały do produkcji dóbr, to często procesy wysokoemisyjne i szkodliwe dla środowiska naturalnego. Stąd m.in. również motywatory w postaci obostrzeń unijnych i światowych organizacji odnośnie emisji CO2. Trzecim czynnikiem jest logika zasad biznesowych. W przypadku motoreduktorów czy przekładni SEW-Eurodrive nawet wieloletnie cykle eksploatacyjne nie powodują jednoczesnego zużycia wszystkich podzespołów – łącznie z obudowami. Daje to uzasadnienie do przywracania urządzeniom ich pierwotnej funkcjonalności, przy jednoczesnej minimalizacji nakładów inwestycyjnych.

Program SEW odNOWA pozwala na odtworzenia pełnych możliwości użytkowych motoreduktorów i przekładni przemysłowych firmy SEW-Eurodrive

Program SEW odNOWA pozwala na odtworzenia pełnych możliwości użytkowych motoreduktorów i przekładni przemysłowych firmy SEW-Eurodrive

Program serwisowy

W programie serwisowym odNOWA firma SEW oferuje przywracanie pełnej funkcjonalności napędom, które zawierają sprawne podzespoły i spełniają kryteria regulaminu programu. Nie jest to przy tym forma recyklingu czy remontu z użyciem jakiejkolwiek obróbki materiałowej zmieniającej jakiekolwiek wymiary – jak rozwiercanie gniazd łożyskowych czy szlifowanie wałów na inne średnice. Wysłużone napędy są rozmontowywane, a wszystkie podzespoły zostają zweryfikowane w serwisie fabrycznym SEW-Eurodrive. Wyselekcjonowane elementy każdego napędu, które wciąż zachowują całkowitą przydatność, są uzupełniane o podzespoły fabrycznie nowe. Na bazie tych komponentów, na regularnej linii produkcyjnej SEW-Eurodrive w Łodzi motoreduktor czy przekładnia są odbudowywane.
sew_ramka
Po rewitalizacji wysłużonej jednostki powstaje napęd, który w dużej części składa się z pierwotnych podzespołów, uzupełnionych o elementy całkowicie nowe.
12-miesięczną gwarancją objęte jest całe urządzenie, a nie tylko wymienione podzespoły.
Projekt jest objęty wewnętrzną certyfikacją firmy – SEW Eko2, co oznacza że prowadzone usługi serwisowe są realizowane z uwzględnieniem priorytetów takich jak ekonomia i ekologia.

W 2015 roku firma SEW-Eurodrive Polska realizuje wdrożenia i optymalizację procesów w nowo rozbudowanej siedzibie. Zmiany dotyczą m.in. produkcji, serwisu i zarządzania magazynem

W 2015 roku firma SEW-Eurodrive Polska realizuje wdrożenia i optymalizację procesów w nowo rozbudowanej siedzibie. Zmiany dotyczą m.in. produkcji, serwisu i zarządzania magazynem

SEW-Eurodrive 2015

W 2015 roku firma SEW-Eurodrive Polska realizuje wdrożenia i optymalizację procesów w nowo rozbudowanej siedzibie firmy. Do tej pory przeprowadzony został projekt w zakresie monitorowania i podniesienia wydajności pracy przy zachowaniu najwyższych standardów i zasad bezpieczeństwa BHP. Prace te zaowocowały poprawą organizacji i struktury powierzchni magazynowej, montowni oraz złożonej infrastruktury serwisowej. Uzyskano m.in. pełną kontrolę i koordynację przepływu materiałów oraz organizacji pracy. Projekt pozwolił na zaplanowanie logistyki magazynowej: stworzenie struktury dróg transportowych i lokalizacji, co zapewnia równoległe ewidencjonowanie transakcji w zintegrowanym systemie planowania i sterowania klasy ERP. Z kolei zasady metody Kaizen znalazły zastosowanie m.in. w strukturze budowy gniazd produkcyjnych. Efekty przedsięwzięcia są prezentowane m.in. kontrahentom firmy, a całość jest wykorzystywana także jako Show Room nowoczesnych rozwiązań napędowych.

Opracowano na podstawie
materiałów firmy SEW-Eurodrive

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas