Facebook

Narzędzia Flir do badań i pomiarów

OkladkaES_04_2014Firma Flir Systems, specjalizująca się w branży technologii obrazowania termowizyjnego, wprowadza obecnie na rynek nową linię sprzętu do badań i pomiarów (Test & Measurement – T&M). Nowa gama narzędzi obejmuje: zaawansowany cyfrowy miernik uniwersalny, dwa mierniki cęgowe, detektor NCV, wilgotnościomierz i wideoskop.

Nowe urządzenia wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne, oferują zaawansowane funkcje diagnostyczne, zwiększoną wydajność i możliwości pracy w sieci.

Mierniki cyfrowe

Mierniki cyfrowe to całkowicie nowa linia produktów T&M firmy Flir. Gamę przyrządów tworzą trzy mierniki elektryczne: Flir DM93, Flir CM83 i Flir CM78. Wszystkie są wyposażone w duże, czytelne wyświetlacze LCD, latarki z podwójnymi, silnymi lampami LED do doświetlania ciemnych obszarów pracy, możliwość łączenia przez Bluetooth z urządzeniami mobilnymi z systemem Android, na których jest zainstalowana najnowsza aplikacja Flir Tools Mobile. Mierniki posiadają także funkcję łączności bezprzewodowej z kamerami termowizyjnymi Flir z obsługą Meterlink, dzięki czemu do obrazów termowizyjnych można w czasie rzeczywistym dołączać wyniki odczytów elektrycznych.

Nowe mierniki cyfrowe firmy Flir

Nowe mierniki cyfrowe firmy Flir

Flir DM93
Flir DM93 to wytrzymały cyfrowy miernik uniwersalny z zaawansowanym filtrowaniem VFD i ekranowaniem, dzięki któremu profesjonalni użytkownicy mogą dokładnie analizować fale niesinusoidalne i zaszumione sygnały pochodzące ze sprzętu sterowanego przemiennikami częstotliwości. Inne funkcje to m.in. tryb niskiej impedancji wejściowej LoZ, służący do wyeliminowania fałszywych odczytów w scenariuszach długich przebiegów, oraz automatyczna rejestracja danych w celu wykrywania okresowych zakłóceń.

Flir CM83
Nowy Flir CM83 to przemysłowy cęgowy miernik zasilania, z funkcjami analizy zasilania i zaawansowanego filtrowania VFD, przeznaczony do testowania systemów trójfazowych i sprzętu sterowanego przemiennikami częstotliwości. Pozostałe funkcje to „tryb harmoniczny” do wykrywania szumu z różnych źródeł elektrycznych, „odwracanie fazy” w celu potwierdzenia orientacji fazy w systemach trójfazowych, a także „prąd rozruchowy” do wykrywania prądów przejściowych przy uruchamianiu.

Flir CM78
Uniwersalny Flir CM78 to miernik cęgowy 1000 A, który łączy możliwości cyfrowego miernika uniwersalnego podającego rzeczywistą wartość skuteczną (True RMS), miernika cęgowego, bezkontaktowego termometru podczerwonego i termozłącza typu K. Urządzenie przydaje się w pracy ze sprzętem przemysłowym i skomplikowanymi maszynami. Pozwala na szybkie wykonywanie dokładnych odczytów AC/DC w zakresie do 1000 A i 1000 V.

Detektor napięcia Flir VP52

Detektor napięcia Flir VP52

Flir VP52 – detektor NCV z latarką

Flir VP52 to kompaktowy, bezdotykowy detektor napięcia, wyposażony w mocną latarkę LED oraz podwójną doświetlającą lampę LED przy końcówce roboczej. Pozostałe funkcje to reagowanie za pomocą wibracji i wielokolorowe alarmy LED – sprawdzające się podczas badań w hałaśliwych obszarach – oraz tryby wysokiej i małej czułości do testowania sprzętu przemysłowego, systemów niskonapięciowych i odpornych na manipulację wypustów.

Wilgotnościomierz Flir MR77

Wilgotnościomierz Flir MR77

Wilgotnościomierz Flir MR77

Flir MR77 to wytrzymały wilgotnościomierz wyposażony w bezbolcowy czujnik oraz zewnętrzną sondę z bolcem, uzyskującą pomiary wilgotności do 0,75” pod powierzchnią wykonaną z różnych rodzajów drewna i materiałów budowlanych. Miernik posiada też wymienny czujnik temperatury/wilgotności, punktowy termometr podczerwony ze wskaźnikiem laserowym, możliwość połączenia Bluetooth z urządzeniami z systemem Android, na których jest uruchomiona aplikacja Flir Tools Mobile, a także jest zgodny z kamerami termowizyjnymi Flir z obsługą Meterlink.

Wideoskop Flir VS70

Wideoskop Flir VS70

Wideoskop Flir VS70

Wytrzymały wideoskop Flir VS70 dysponuje zestawem intuicyjnych elementów sterowania, które pozwalają użytkownikowi manewrować sondą kamery w trudno dostępnych obszarach i uzyskiwać wysokiej jakości obrazy na dużym kolorowym wyświetlaczu LCD 5,7”. Model jest wyposażony w funkcje szerokokątnego 180-stopniowego i standardowego 90-stopniowego widoku z kamery, możliwość zapisywania plików wideo, audio i obrazów na karcie SD, akumulator pozwalający na 6-8 godzin pracy, port USB do wygodnego ładowania akumulatora oraz dołączony zestaw nagłowny do tworzenia notatek głosowych w trakcie badań, co ułatwia późniejszą analizę.
Więcej informacji o nowych produktach zamieszczono na www.flir.com.

Opracowano na podstawie
materiałów firmy Flir Systems

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas