Facebook

Sukces polskich zespołów w Xplore New Automation Award

Pod koniec marca w siedzibie Phoenix Contact spotkały się 33 zespoły z 14 krajów, zaproszone do Niemiec aby zaprezentować swoje projekty powstałe w ramach konkursu Xplore New Automation Award. Konkurs organizowany przez Phoenix Contact ma umożliwić młodym ludziom realizację ich innowacyjnych pomysłów oraz rozwijać pasję do technologii. Finaliści konkursu Xplore New Automation Award.
Młodzi automatycy z całego świata mieli możliwość realizacji swoich projektów w siedmiu kategoriach. W tej edycji konkursu pośród 100 wybranych półfinalistów aż 13 zespołów pochodziło z Polski. Wszystkie projekty zostały wykonane dzięki wsparciu finansowemu Phoenix Contact.
Jury wybrało 33 finalistów, którzy przyjechali do Niemiec zaprezentować swoje projekty. W tym gronie znalazły się trzy grupy z Polski – zespół z Politechniki Warszawskiej z projektem „Automatic train”, zespół z Technikum im. Cegielskiego w Poznaniu z projektem „Smart mirrows” oraz studenci z Uniwersytetu Warmii i Mazur z „Muppet theater”.
Podczas uroczystej ceremonii wręczenie nagród dwa zespoły z Polski stanęły na podium. Zespół z Uniwersytetu Warmii i Mazur zajął III miejsce w kategorii Rekreacja. II miejsce zajął zespół z Technikum im. Cegielskiego w kategorii Młodzi inżynierowie. Zwycięskie zespoły ze wszystkich kategorii otrzymają nagrody z rąk niemieckiego ministra gospodarki i technologii podczas międzynarodowych targów Hanover Fair w Hanowerze. Informacje dotyczące konkursu i zwycięzców można znaleźć na stronie www.xplore.org.