FacebookGoogle+

TIM sprzedał centrum logistyczne

3 listopada zawarta została umowa sprzedaży nieruchomości TIM-u, położonej w Siechnicach. Nabywcą jest firma HE Enterprises. Wartość transakcji to blisko 51,6 mln zł. Kupujący zapłacił tę kwotę w dniu podpisania umowy.

Wraz z umową sprzedaży zawarta została umowa najmu, na mocy której TIM wynajmie od nabywcy na okres 15 lat i 9 miesięcy budynek magazynowy, znajdujący się na wymienionej nieruchomości wraz z placem składowym. Na pozostałej części nieruchomości firma HE Enterprises wybuduje dodatkowy budynek magazynowy o powierzchni około 29,5 tys. m2, który następnie zostanie wynajęty TIM-owi. Tym samym po rozbudowie spółka będzie operowała na 40 tys. m2.

Umowa z firmą HE Enterprises jest potwierdzeniem przyjętej przez TIM strategii. Lokalne hurtownie zostały przekształcone w biura handlowe, korzystające z magazynu centralnego. Główny nacisk położony został na e-commerce. Obecnie około 70% sprzedaży TIM-u realizowane jest przez sklep internetowy. Prezes Folta zapowiada, że efekty strategii będą mocno widoczne w wynikach finansowych w trzecim i czwartym kwartale bieżącego roku.

Raport za trzeci kwartał TIM opublikuje 13 listopada.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas