Facebook

Rittal buduje zakład za 250 mln euro

W niemieckim mieście Haiger spółka Rittal zbuduje supernowoczesną fabrykę do produkcji obudów kompaktowych. Koszt przedsięwzięcia opiewa na 250 mln euro, co czyni je największą inwestycją w historii firmy.

Po zakończeniu budowy, w 2018 roku na 24 tys. m² w zakładzie będzie produkowanych około 9 tys. obudów dziennie. Fabryka została zaprojektowana tak, aby każdy zamówiony przez klienta produkt można było efektywnie wyprodukować w dowolnej liczbie na bazie 300 podstawowych typów obudów. Rocznie zakład będzie przetwarzał około 25 tys. ton stali. Zatrudnienie w nim znajdzie około 290 pracowników.

 Wizualizacja nowego zakładu produkcyjnego Rittal w Haiger Wizualizacja nowego zakładu produkcyjnego Rittal w Haiger

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycjęUroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję

Rittal w najbliższych latach zamierza także wybudować nowy zakład w pobliżu Rittershausen. Tam, na 56 tys. m² powierzchni, będą produkowane szafy pełnogabarytowe ze stali nierdzewnej.

Rittal z siedzibą główną w Herborn w Hesji, jest wiodącym w skali światowej dostawcą systemów techniki szaf sterowniczych i obudów, systemów rozdziału mocy, klimatyzacji systemowej oraz infrastruktury IT. Firma powstała w 1961 roku. Jej właścicielem jest niemiecki miliarder dr. Friedhelm Loh.

Więcej informacji na temat tej inwestycji znajdzie się w październikowym wydaniu magazynu Elektrosystemy.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas