Facebook

Konkurs Osobowość Roku 2016

22 marca 2017 roku w Warszawskim Centrum Wystawienniczym Expo XXI w trakcie gali otwarcia Targów Światło i Elektrotechnika 2017 odbędzie się uroczystość wręczenia nagród Konkursu Osobowość Roku 2016. Organizatorami Konkursu są: Krajowa Izba Gospodarcza Elektryki, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne, Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego, Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej.

Celem konkursu jest szeroka promocja osób, które wniosły istotny wkład w rozwój i propagowanie nowych rozwiązań tak technicznych jak i organizacyjnych oraz systemowych w zakresie elektrotechniki, elektroenergetyki, teletechniki i oświetlenia w Polsce. Tytuł przyznawany jest w trzech kategoriach: nauka, gospodarka, otoczenie biznesu. W tym roku nagrody zostaną wręczone po raz pierwszy.

Lista nominowanych:

– kategoria „nauka”

  • dr hab. inż. Marek Hartman – wykładowca na Akademii Morskiej w Gdyni, wieloletni dyrektor gdańskiego oddziału Instytutu Elektrotechniki. Członek SEP i External Professor of Glamorgan University, Walia. Członek Sekcji Energoelektroniki i Napędu Elektrycznego PAN oraz Corresponding Member and Fellow of IEE.
  • dr inż. Tadeusz Żaba – dyrektor produkcji MPWiK w Krakowie. Wcześniej dyrektor Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów KHK w Krakowie. Prezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Energetyka i Środowisko. Wiceprezes SPE oddział Kraków.

– kategoria „biznes”

  • mgr Wojciech Dzida – wiceprezes firm Zamel i ZEG-Energetyka. Propagator hasła „Polskie jest dobre” w kraju i zagranicą. Innowator w zakresie automatyki budynkowej.
  • Robert Olsztyn – prezes firm: Zipp-Skutery, Volteno, Mozivo. Aktywny propagator idei i ducha polskiej przedsiębiorczości w środowisku lokalnym.
  • mgr inż. Piotr Pętlak – współwłaściciel i dyrektor w firmie Erko. Pasjonat nowych rozwiązań technologicznych w robotyce i automatyce.
  • Stanisław Rosa – menedżer, organizator, twórca Zakład Produkcji Sprzętu Oświetleniowego „Rosa”.

– kategoria „otoczenie biznesu”

  • mgr inż. Jacek Silski – prezes rady nadzorczej firmy Comsat. Promotor wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych z wykorzystaniem radiodyfuzji w przekazie sygnału telewizyjnego, radiowego i internetu szerokopasmowego.
  • Jacek Różański – wydawca i redaktor naczelny miesięczników Elektrosystemy i Systemy Instalacyjne oraz internetowych portali branżowych www.elektrosystemy.pl i www.systemy.instalacyjne.pl.

Pełna informacja o osobach nominowanych do Nagrody Osobowość Roku 2016 dostępna jest na stronach internetowych organizatorów: www.osobowoscroku.pl, www.sep.com.pl, www.pzpo.pl, www.piib.pl, www.pirc.org.pl, www.kige.pl.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas