FacebookGoogle+

reichelt elektronik chce zdobyć polski rynek

reichelt elektronik, dystrybutor artykułów elektronicznych online, wchodzi do Polski. Spółka uruchomiła właśnie polskojęzyczną wersję swojego sklepu internetowego. Plan na ten rok zakłada osiągnięcie w naszym kraju przychodów na poziomie kilkuset tysięcy euro. W przyszłym roku sprzedaż ma być już liczona w milionach euro.

W sklepie reichelt.pl klienci znajdą półprzewodniki i mikrosterowniki, oświetlenie LED, tranzystory, jak również rezystory, kondensatory, złącza i przekaźniki. Dostępne są również wysokiej jakości narzędzia i przyrządy pomiarowe, takie jak stacje lutownicze, mierniki uniwersalne czy oscyloskopy. W ofercie sklepu znajdują się także rozwiązania z zakresu PC i technologii sieciowej: wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde, AMD oraz Intel-CPU, pamięci główne, jak i routery bezprzewodowe, technologie PLC, czy kable krosowe.
– Posiadamy również duży wybór elektroniki użytkowej, takiej jak rzutniki komputerowe, sprzęt RTV, anteny satelitarne, konwertery i odbiorniki, czy akcesoria eksploatacyjne: kable HDMI, baterie i akumulatory – dodaje Ulf Timmermann, prezes reichelt elektronik.

Nie tylko sklep online

Oprócz dostępu do ponad 85 tys. produktów z zakresu komponentów elektronicznych, narzędzi, technologii PC i sieciowych, polscy klienci będą mogli również skorzystać z kompleksowej obsługi sprzedażowej w ojczystym języku. Wkrótce zostanie też uruchomiona polska wersja bloga, na którym zamieszczane będą szczegółowe informacje o produktach, poradniki oraz inspiracje dla klientów.

Międzynarodowa ekspansja

Wejście reichelt elektronik do Polski jest elementem międzynarodowej ekspansji. W ostatnich miesiącach spółka uruchomiła sklep dla klientów we Francji i Wielkiej Brytanii, w przyszłym roku planowane jest stworzenie podobnej platformy w krajach Beneluxu. Rozwój terytorialny możliwy jest m.in. dzięki zakończonej w tym roku rozbudowie zaplecza logistyczno-magazynowego przy siedzibie spółki w niemieckim Sande. Dzięki tej inwestycji reichelt elektronik może rozwijać swoją ofertę, która dziś liczy już ponad 85 tys. produktów.

Rozwój marki własnej

W szerokiej ofercie spółki około 3,5 tys. produktów stanowią rozwiązania marki własnej RND. Pod tym brandem doświadczonym użytkownikom i inżynierom elektrotechniki oferowane są produkty profesjonalnego użytku, takie jak: zabezpieczenia, obudowy, kable, przewody, łącza wtykowe i oporniki. Produkty marki RND – zdaniem przedstawicieli Reichelt elektronik – wyróżniają się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Przykładem są m.in. małe obudowy z tworzywa sztucznego RND. Klienci kupując je mogą zaoszczędzić 20-40% w porównaniu do podobnych rozwiązań konkurencji.

Przy wyborze produktów do oferowanego asortymentu polegamy na naszym wieloletnim doświadczeniu w branży elektronicznej. Dzięki marce RND możemy zaoferować klientom dobre produkty w korzystnej cenie, które mogą być zamiennikami produktów wiodących marek – potwierdza Sven Pannewitz, Product Manager linii produktów RND w firmie reichelt elektronik.

Wszystkie rozwiązania marki własnej poddawane są ścisłym kontrolom jakości i spełniają obowiązujące standardy przemysłowe. RND gwarantuje również utrzymanie standardów CE, RoHS i REACH.
Asortyment marki własnej jest stale poszerzany o nowe produkty do wyposażenia warsztatu oraz z obszarów MRO (Maintenance, Repair and Operations) i automatyki. Jeszcze w tym roku liczba produktów oferowanych pod marką RND ma zwiększyć się do około 4 tys., a w przyszłym roku do około 5 tys.

reichelt elektronik
Spółka reichelt elektronik została założona w 1969 roku. W początkowej fazie jej działalność ograniczała się do sprzedaży elementów elektronicznych za pośrednictwem papierowych katalogów. Obecnie oferta firmy liczy ponad 85 tys. produktów różnych branż, co plasuje ją w czołówce europejskich dystrybutorów online komponentów elektronicznych, wyrobów elektrotechnicznych, czy technologi IT. reichelt elektronik zatrudnia aktualnie ponad 260 pracowników, a jej przychody w roku ubiegłym wyniosły 141 mln euro.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas