FacebookGoogle+

ABB chce sprzedać biznes złącz listwowych

ABB rozpoczęła z firmą TE Connectivity negocjacje w sprawie zbycia biznesu złącz listwowych ABB Entrelec, wchodzącego w skład Dywizji Produktów i Systemów Elektryfikacji ABB. Wynik negocjacji jest uzależniony m.in. od uzyskania odpowiednich zgód wymaganych przepisami prawa oraz uprzednich konsultacji z instytucjami reprezentującymi pracowników.

Firma TE Connectivity to światowy producent złącz i czujników. Oferuje szeroką gamę rozwiązań używanych m.in. w samochodach, samolotach i fabrykach. TE działa w prawie 150 krajach oraz zatrudnia 78 tys. pracowników, w tym ponad 7 tys. inżynierów. w ubiegłym roku TE Connectivity zanotowała 13 mld USD przychodów.

ABB Entrelec wykorzystuje różnego rodzaju technologie połączeniowe, m.in. śrubowe, wtykowo-sprężynowe i sprężynowe. Spółka została założona w 1920 roku i obsługuje klientów w ponad 70 krajach. W Chassieu we Francji biznes skupia się na badaniach i rozwoju, marketingu i sprzedaży, rozwoju produktu, a także zarządzaniu. Główne zakłady produkcyjne znajdują się we Francji i w Polsce (Nowa Wieś Lęborska).

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas