FacebookGoogle+

TIM zakończył 2017 rok rekordowymi obrotami

Ze wstępnych szacunków wynika, że obroty (jednostkowe) TIM-u w ubiegłym roku wyniosły niemal 650,4 mln zł. To rekordowy wynik w 30-letniej historii spółki i jednocześnie o 6,6% wyższy niż w roku 2016. W tym roku sprzedaż ma rosnąć w tempie dwucyfrowym.

Rekordowe przychody to znakomity prezent na zwieńczenie roku, w którym minęły trzy dekady działalności TIM-u. Cały ostatni kwartał 2017 roku uważam za bardzo udany – październik i listopad są pod względem obrotów odpowiednio najlepszym i drugim w kolejności miesiącem w całej historii TIM-u. Dynamika sprzedaży online, która regularnie przewyższa dynamikę całkowitej sprzedaży, oraz coraz większa liczba inwestycji w branży elektrycznej pozwalają oczekiwać dwucyfrowej dynamiki obrotów w 2018 roku – komentuj Krzysztof Folta, prezes spółki TIM.

Obroty w grudniu 2017 roku były zbliżone do tych z grudnia 2016 roku (blisko 53 mln zł, spadek o 0,9%). Sprzedaż online w ostatnim miesiącu ubiegłego roku przyniosła 36,6 mln zł (wzrost o 0,5%), a wstępnie szacowane całoroczne przychody ze sprzedaży w tym kanale osiągnęły rekordowy poziom 467,3 mln zł i były wyższe o 8% w porównaniu do tych z roku 2016.

Decydujący wpływ na wyniki osiągnięte przez TIM w grudniu miała liczba dni roboczych. Było ich 19, podczas gdy rok wcześniej – 21. Biorąc pod uwagę coraz większy udział sprzedaży online, która jest ściśle powiązana z liczbą dni roboczych, obroty osiągnięte w grudniu 2017 roku uważam za bardzo dobre. Jeśli chodzi o cały 2017 rok, liczba dni roboczych była w nim najmniejsza od siedmiu lat. Mimo niesprzyjającego kalendarza całoroczne wzrosty w całkowitej sprzedaży wyniosły 6,6%, a w kanale online – 8%. Rok 2017 uznaję zatem za bardzo udany – podsumowuje prezes Folta.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas