FacebookGoogle+

Textron sprzedaje Emersonowi Grupę Tool & Test

W ostatnich dniach nastąpiła zmiana głównego właściciela grupy biznesowej Textron Tool & Test, w skład której – w ramach koncernu Textron – wchodziły m.in. firmy Klauke, Greenlee, HDE i kilka innych. Nowym właścicielem Textron Tool & Test jest amerykańska Grupa Emerson z St. Luis.

– Transakcja obejmuje członków Grupy Tool & Test: Greenlee, Greenlee Communications, Greenlee Utility, Endura, HD Electric, Klauke oraz Sherman + Reilly. Akwizycja pokazuje naturalne dopasowanie się naszej Grupy Tool & Test do zakresu działalności Emersona, szczególnie firmy Ridge Tool – oznajmia Jason Butchko, prezes i CEO w Greenlee Textron, Sherman+Reilly i HD Electric.

Tool & Test z siedzibą w Rockford w stanie Illinois zatrudnia 2,3 tys. pracowników i posiada 11 zakładów produkcyjnych na całym świecie. w ubiegłym roku jej przychody wyniosły 470 mln USD.

Klauke Polska – wchodząca w skład Tool & Test – funkcjonuje na polskim rynku od maja 2014 roku. Biuro handlowe i lokalny magazyn spółki zlokalizowany jest w podwarszawskich Markach.

– Dla nas najważniejsze jest to, że w relacjach handlowych z naszymi partnerami nic się nie zmienia – oznajmia Marek Barański, dyrektor sprzedaży w Klauke Polska.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas