Facebook

ABB sprzeda Hitachi dywizję Power Grids

Hitachi przejmie dywizję Power Grids od ABB, co jest rozwinięciem istniejącego od 2014 roku partnerstwa obu firm. Cenę za 100% biznesu Power Grids ustalono na 11 mld USD.

– ABB wierzy w to, że Hitachi będzie najlepszym właścicielem dla dywizji Power Grids. Jako stabilny i długoterminowy zaangażowany właściciel, z którym ABB rozwinął silne partnerstwo biznesowe od 2014, Hitachi będzie dalej wzmacniać ten biznes, zapewniając mu dostęp do nowych i rozwijających się rynków oraz finansowania. Hitachi przyspieszy rozwój dywizji, opierając się na solidnym fundamencie osiągniętym w okresie przynależności do ABB – informuje spółka w komunikacie.

Początkowo Hitachi przejmie za około 9,1 mld USD 80,1% udziałów, a pozostałe 19,9% pozostanie w rękach ABB. Finalizacja przejęcia większościowego pakietu dywizji Power Grids ma nastąpić w pierwszej połowie 2020 roku. Pozostałe 19,9% Hitachi będzie mogło odkupić w ciągu trzech lat od zawarcia umowy.

Począwszy od 1 kwietnia 2019 roku ABB uprości swoją strukturę organizacyjną, wzmacniając swoje cztery pozostałe biznesy: Electrification, Industrial Automation, Robotics & Discrete Automation oraz Motion. Wcześniej, bo 28 lutego wraz z publikacją raportu finansowego za czwarty kwartał 2018 roku, ABB ogłosi nową strategię  a także przedstawi szczegóły dotyczące poszczególnych dywizji biznesowych.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas