Facebook

ABB sprzedaje biznes falowników PV

ABB sprzeda włoskiej firmie Fimer biznes falowników fotowoltaicznych. Po tej transakcji koncern skupi się na bardziej wzrostowych rynkach.

Biznes falowników fotowoltaicznych ABB to około 800 pracowników w ponad 30 krajach, a także zakłady produkcyjne i jednostki badawczo-rozwojowe we Włoszech, Indiach i Finlandii. Działalność obejmuje biznes falowników Power-One, który został nabyty przez Dywizję Napędów i Automatyzacji Produkcji ABB w 2013 roku. Oferuje szeroki zakres produktów, systemów i usług dla różnych rodzajów instalacji solarnych. Obecnie jest częścią Dywizji Elektryfikacji ABB, a w 2018 roku osiągnął przychody na poziomie 290 mln USD.

ABB spodziewa się, że zakończenie transakcji będzie miało pozytywny wpływ na marżę operacyjną EBITA biznesu Elektryfikacji, zwiększając ją o nieco ponad 50 punktów bazowych i przyspieszy rozwój tego biznesu w kierunku docelowego zakresu marży na poziomie 15-19%.

Finalizacja transakcji ma nastąpić w pierwszym kwartale 2020 roku i jest uzależniona od spełnienia określonych warunków, w tym od zakończenia procesu wydzielenia biznesu oraz uprzednich konsultacji z organizacjami pracowniczymi.

Firma Fimer została założona w 1942 roku a technologią falowników zajmuje się od 1983 roku. Fimer jest ósmym co do wielkości producentem falowników na świecie. Główny obszar jej działalności to produkcja falowników do instalacji fotowoltaicznych, stacji spawalniczych i stacji ładowania pojazdów elektrycznych w fabryce w Vimercate we Włoszech.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas