Facebook

Radpol zakończy działalność zakładu Wirbet

Zakład produkcyjny Wirbet należący do Radpolu zakończy prowadzenie działalności operacyjnej. Zgodę na to 28 stycznia wyraziła Rada Nadzorcza spółki.

– Decyzja ta jest wynikiem przeprowadzonego przez zarząd spółki przeglądu opcji strategicznych oraz kompleksowej analizy rentowności działalności zakładu. Przegląd opcji strategicznych obejmował sprzedaż zakładu jako przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części, jak również zakończenie prowadzenia działalności przez zakład oraz podjęcia kroków zmierzających do sprzedaży majątku. Mając na uwadze istotny spadek rentowności działalności zakładu zarząd spółki podjął decyzję o konieczności stopniowego wygaszania działalności, a docelowo jego zamknięciu – napisał Radpol w komunikacie.

Jednocześnie zarząd poinformował, że powyższa decyzja nie wpłynie negatywnie na realizację głównych założeń przyjętej przez Radpol strategii na lata 2018-2021.

W zakładzie Wirbet w Ostrowie Wielkopolskim produkowane są rozwiązania z zakresu napowietrznych linii przesyłowych: betonowe słupy energetyczne, trakcyjne, oświetleniowe oraz reklamowe, a także szeroka gama elementów konstrukcyjnych. Wirbet został kupiony przez Radpol w 2012 roku za 30 mln zł. Początkowo działał jako odrębna spółka w ramach grupy kapitałowej, a później – w wyniku uproszczenia struktur – jako jednostka produkcyjna Radpolu z zakładem w Ostrowie Wielkopolskim.

Radpol to wytwórca i dostawca instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Kluczowymi odbiorcami produktów spółki są takie sektory, jak energetyka, gazownictwo, ciepłownictwo, kolejnictwo czy motoryzacja. Spółka jest notowana na GPW od 2007 roku. Po trzech kwartałach 2019 roku Radpol wypracował 122,8 mln zł przychodów i 5,2 mln zł zysku netto. Rok wcześniej było to odpowiednia 133,8 mln zł i 2,9 mln zł.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas