Facebook

Columbus Energy łączy siły z Nexity

Columbus Energy inwestuje w Nexity, spółkę oferującą system zarządzający infrastrukturą do ładowania samochodów elektrycznych. Cel to stworzenie rozwiązań IT dla e-mobility i całej nowoczesnej energetyki w oparciu o nową dyrektywę unijną RED II, która umożliwia synergię prosumentów, użytkowników fotowoltaiki biznesowej, energii z farm fotowoltaicznych z magazynami energii i siecią ładowarek.

W ramach transakcji Columbus Energy i jego główni akcjonariusze zainwestują 10 mln zł w giełdową spółkę Everest Investements. Ta z kolei nabędzie 100% udziałów w Nexity i przekształci się w Nexity Global, kontynuując dotychczasową działalność nabytego podmiotu..

– Jako Columbus Energy rozpoczęliśmy poszukiwania partnera technologicznego, który byłby w stanie udźwignąć rozwój i sprzedaż systemów tworzących infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych, w której Columbus Energy zgodnie z przyjętą strategią planuje silnie uczestniczyć. Takim partnerem okazał się Dawid Kmiecik i jego firma Nexity, która umożliwia użytkownikom jej platformy swobodny dostęp do dowolnego punktu ładowania pojazdów elektrycznych – zaznacza Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy.

Nexity

Nexity dostarcza narzędzia pozwalające użytkownikom pojazdów elektrycznych ładować się w dowolnym miejscu bez ograniczeń i jakichkolwiek barier. Z drugiej strony oferuje uniwersalne i elastyczne rozwiązanie do prowadzenia biznesu w elektromobilności każdemu, kto posiada albo chciałby posiadać stację ładowania, umożliwiając w ten sposób zarządzanie zarówno pojedynczą stacją, jak i profesjonalną siecią stacji ładowania samochodów elektrycznych przy jednoczesnym zapewnieniu łatwego dostępu użytkownikowi do punktu ładowania w ramach gwarantowanej usługi roamingowej. Już obecnie Nexity obsługuje sieć stacji ładowania innogy w Warszawie, ma podpisaną umowę o ramowej współpracy z fińską Liikennevirta.

– W Columbus Energy planujemy mocną ekspansję w dostarczaniu ładowarek do klientów B2B i B2G, dlatego ważne dla nas jest, aby system, z którego będą korzystać użytkownicy elektryków, był tym samym systemem i firmą, z której korzystać będą również nasi klienci, zarządzając swoimi stacjami do ładowania. Zdecydowaliśmy się połączyć siły, gdzie Columbus Energy oraz prywatnie również główni akcjonariusze naszej firmy zainwestują 10 mln zł w spółkę z głównego parkietu Everest Investments, która zmieni się w Nexity Global z Dawidem Kmiecikiem w roli CEO – dodaje Dawid Zieliński.

Nexity Global kontynuować będzie dotychczasową strategię i działania operacyjne Nexity, nie ograniczając się tylko do obsługi Grupy Columbus Energy, a rozwijając się jako dostawca nowoczesnych technologii i usług IT dla elektromobilności. Dzięki planowanemu rozwojowi B+R Nexity chce wykorzystywać pojazdy elektryczne nie tylko jako środek transportu, ale również jako elementy równoważące w systemie energetycznym.

Razem z Columbus Energy będziemy wspólnie tworzyć IT dla naszych klientów, budując wartość w oparciu o nową dyrektywę unijną RED II, która ma umożliwić połączenie prosumentów i użytkowników fotowoltaiki biznesowej, farmy fotowoltaiczne z przyszłymi magazynami energii i właśnie infrastrukturę do ładowania elektryków w jeden duży komplementarny system, dający przewagę konkurencyjną Columbus Energy i Nexity. Ta synergia jest niepodważalna – podsumowuje Dawid Kmiecik, prezes Nexity.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas