FacebookGoogle+

Onninen otwiera trzy nowe oddziały

W sierpniu i wrześniu Onninen – ogólnopolska sieć hurtowni elektrotechnicznych, instalacyjno-sanitarnych, grzewczych i wentylacyjnych – otworzył trzy kolejne punkty sprzedaży. W sierpniu nowy oddział uruchomiono w Bielsku-Białej, a we wrześniu – we Włocławku i Pile. Wszystkie nowe placówki działają w konwencji express, co umożliwia klientom szybki i bezpośredni zakup towarów prosto z półek. W każdej hurtowni Onninen klienci mogą zaopatrzyć się zarówno w asortyment instalacyjno-sanitarny, jak również elektrotechniczny.
Obecnie sieć dystrybucji Onninen liczy już 37 oddziałów. W tym roku hurtownia uruchomiła już pięć punktów. Oprócz wspomnianych wcześniej, pod koniec maja otwarto placówkę w Tarnowie, a w połowie marca w Warszawie (gdzie spółka ma już cztery oddziały).

LICZBA ODDZIAŁÓW FIRMY ONNINEN

LICZBA ODDZIAŁÓW FIRMY ONNINEN

Sieć hurtowni Onninen jest w 100% własnością fińskiego koncernu Onninen, który prowadzi swoją działalność na terenie Finlandii, Szwecji, Norwegii, Polski, Rosji i krajów nadbałtyckich. Firma pojawiła się na rynku w 1913 r. i od ponad 100 lat dostarcza zintegrowane usługi materiałowe dla instalatorów, przemysłu, organizacji publicznych oraz detalistów w zakresie branży elektrotechnicznej, instalacyjno-sanitarnej, grzewczej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej. Na koniec roku 2013 zatrudnienie w Grupie Onninen kształtowało się na poziomie 2,9 tys. pracowników, a przychody wyniosły 1,5 mld euro. W Polsce spółka w 2013 r. zatrudniała ponad 700 osób i wypracowała sprzedaż na poziomie 730 mln zł. 54% przychodów przypadło na część instalacyjno-sanitarną, a pozostałe 46% na elektrotechniczną.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas