Facebook

A-T, Kaczmarek Electric i TIM nawiązują współpracę

16 listopada firmy A-T, Kaczmarek Electric i TIM podpisały porozumienie w sprawie utworzenia Grupy TAK. Nowa inicjatywa na polskim rynku ma na celu m.in. dotarcie do wszystkich grup odbiorców zaopatrujących się w materiały elektrotechniczne – klientów biznesowych dokonujących zakupów hurtowych, jak również do szerokiego grona klientów indywidualnych.

Poszczególnym członkom Grupy TAK nawiązanie współpracy ma przynieść m.in. korzyści finansowe wynikające z oszczędności na poziomie operacyjnym (niższe koszty wspólnych zakupów, wzajemne wykorzystanie posiadanych magazynów, floty transportowej, etc.).

Nową grupę charakteryzuje multikanałowość. Firmy ją tworzące dysponują łącznie 215 placówkami handlowymi (sklepy, hurtownie, biura handlowe), a także realizują sprzedaż online (TIM, A-T). Ponadto – jak podkreślają prezesi spółek tworzących Grupę TAK – każda z nich ma inny model biznesowy i dociera do różnych grup odbiorców, przez co konkurują ze sobą tylko w niewielkim stopniu i wzajemnie się uzupełniają.

Najbliższy miesiąc przedstawiciele Grupy TAK poświęcą na ustalenie terminów spotkań z dostawcami, aby jeszcze w tym roku rozpocząć rozmowy handlowe dotyczące zakupów dla całej grupy.

Grupa TAK

Nazwa nowej grupy zakupowej powstała od pierwszych liter nazw poszczególnych firm ją tworzących: TIM, A-T, Kaczmarek Electric. W ubiegłym roku łączne obroty członków Grupy TAK wyniosły 1,38 mld zł, a po dziewięciu miesiącach 2015 roku 1,16 mld zł, czyli o 20% więcej niż po trzech kwartałach 2014 r.

tak_przychody_ver2

Przedsiębiorstwo Handlowe AT z siedzibą w Krotoszynie istnieje od roku 1990. Zajmuje się sprzedażą artykułów elektrycznych oraz chemicznych i farmaceutycznych. Spółka prowadzi sprzedaż detaliczną i hurtową na terenie całej Polski. W chwili obecnej zatrudnia ponad 850 pracowników i posiada m.in. 66 placówek elektryczno-oświetleniowych, 31 hurtowni elektrycznych oraz cztery salony oświetleniowe „Fabryka Światła”.

Kaczmarek Electric to powstała w 1997 r. sieć hurtowni elektrotechnicznych z siedzibą w Wolsztynie, która ukierunkowana jest na sprzedaż wyrobów z zakresu automatyki przemysłowej i podstawowego asortymentu elektrycznego. Obecnie sieć dystrybucji spółki liczy ponad 60 punktów handlowych (oddziałów i biur), a zatrudnienie wynosi około 240 pracowników.

 TIM jest jednym z największych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka jako pierwsza w Polsce firma o tym profilu udostępniła swoją ofertę przez Internet zarówno dla klienta biznesowego, jak i indywidualnego, bez konieczności wcześniejszego rejestrowania się czy logowania. TIM realizuje sprzedaż poprzez model hybrydowy, czyli łącząc handel tradycyjny z kanałem e-commerce. Ten drugi rodzaj dystrybucji odpowiada już za około 2/3 ogólnej sprzedaży spółki.

Więcej aktualności

ZPUE otwiera Centrum Elektromobilności

ZPUE otwiera Centrum Elektromobilności

Firma ZPUE 12 września oficjalnie otworzyła w Pszczynie Centru…

Trwa 35. edycja Targów Energetab 2022

Trwa 35. edycja Targów Energetab 2022

W dniach od 13 do 15 września 2022 roku na terenie ZIAD Bielsk…

Tauron uruchomił przemysłowy magazyn energii

Tauron uruchomił przemysłowy magazyn energii

Tauron uruchomił stacjonarny system magazynowania energii elek…

Nowa Elektro z nowym zarządem

Nowa Elektro z nowym zarządem

Z dniem 1 września 2022 roku prezesem zarządu Nowa Elektro zos…

Więcej aktualności

ZPUE otwiera Centrum Elektromobilności

ZPUE otwiera Centrum Elektromobilności

Firma ZPUE 12 września oficjalnie otworzyła w Pszczynie Centrum Elektromobilności. Będą w nim produkowane szybkie ładowarki samochodowe typu EV-C, oferujące moce do 150 kW oraz magazyny energii. Symboliczną wstęgę przecięli założyciele ZPUE…

Trwa 35. edycja Targów Energetab 2022

Trwa 35. edycja Targów Energetab 2022

W dniach od 13 do 15 września 2022 roku na terenie ZIAD Bielsko-Biała SA trwają 35 Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2022.   Energetab to największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla prz…

Tauron uruchomił przemysłowy magazyn energii

Tauron uruchomił przemysłowy magazyn energii

Tauron uruchomił stacjonarny system magazynowania energii elektrycznej w Cieszanowicach (woj. opolskie), o mocy 3 MW i pojemności użytecznej 774 kWh. Energia jest magazynowana w bateryjnych ogniwach litowo-tytanowych, a sprawność systemu wy…

Nowa Elektro z nowym zarządem

Nowa Elektro z nowym zarządem

Z dniem 1 września 2022 roku prezesem zarządu Nowa Elektro został Łukasz Skowroński, pełniący jednocześnie od roku 2016 funkcję dyrektora zarządzającego spółki. Funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora finansowego firmy obejmuje Karin Jesztá…

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas