Facebook

Kaczmarek Electric poprawił sprzedaż o 37%

System Eaton DiagnoseKaczmarek Electric w roku 2015 zanotował znaczący wzrost sprzedaży i uruchomił sześć nowych oddziałów. W tym roku sieć hurtowni planuje realizację nowych projektów i zapowiada kolejne inwestycje.

W ubiegłym roku przychody Kaczmarek Electric, ogólnopolskiej sieci hurtowni elektrotechnicznych, wyniosły według wstępnych danych 377 mln zł, co w porównaniu z rokiem 2014 oznacza wzrost o prawie 37%.
Duży wzrost sprzedaży to rezultat m.in. konsekwentnej strategii rozwoju opartej na kilku filarach. Z jednej strony – na rozwoju terytorialnym spółki, a z drugiej – na bardzo przyjaznych relacjach ze współpracownikami i partnerami handlowymi, co jest wpisane w „DNA” firmy. Ponadto dajemy naszym klientom bardzo duże wsparcie merytoryczne (w różnych segmentach), dzięki czemu mogą oni obsłużyć najbardziej wymagające kontrakty. Efekt jest taki, że w 2015 r. obdarzyło nas zaufaniem prawie 29 tys. klientów – komentuje Cezary Kaczmarek, prezes Kaczmarek Electric.
W 2015 roku spółka uruchomiła sześć oddziałów. Tym samym na koniec ubiegłego roku sieć dystrybucji Kaczmarek Electric liczyła 61 placówek handlowych, w tym 54 oddziały i siedem biur.
Otwierane przez nas oddziały to punkty działające w formie elektromarketów, w których miksujemy walory tradycyjnej hurtowni z wygodą obsługi funkcjonującą w nowoczesnym handlu. Taki model sprzedaży jest bardzo dobrze przyjmowany przez klientów, dlatego nie tylko nowe placówki powstają w tej formule. Istniejące wcześniej oddziały też systematycznie przekształcamy w elektromarkety. Obecnie mamy ich już 41, a w najbliższych miesiącach ta liczba będzie systematycznie rosnąć – dodaje Cezary Kaczmarek.

PRZYCHODY KACZMAREK ELECTRIC (w mln zł)

PRZYCHODY KACZMAREK ELECTRIC (w mln zł)

Nowe inicjatywy

Rozwój sieci to tylko jeden z czynników, który miał istotny wpływ na wysoką dynamikę sprzedaży zanotowaną w roku ubiegłym. Wzrost obrotów to również efekt poczynionych przez spółkę w ostatnim czasie inwestycji w procesy logistyczne i obsługi klienta. Położono duży nacisk na zapewnienie fachowego wsparcia sprzedaży w różnych segmentach rynku ze strony nowo utworzonych działów: Inwestycyjnego, Przemysłowego, Efektywności Energetycznej oraz Biura Projektowego.
Nowy rozdział w działalności spółki Kaczmarek Electric otwiera także udział we wspólnym przedsięwzięciu z kluczowymi dystrybutorami artykułów elektrotechnicznych w Polsce – Grupie TAK.
Stworzyliśmy wspólnie z A-T i TIM Grupę TAK. Unikatowy model współpracy w ramach tego projektu pozwoli naszym firmom zbudować przewagę na rynku w wielu obszarach – podkreśla Cezary Kaczmarek.
Prezes spółki zapowiada jednocześnie realizację kolejnych przedsięwzięć.
Właśnie trwają ostatnie przygotowania do nowego projektu. Poinformujemy o nim już wkrótce, dokładnie 18 kwietnia – zapowiada prezes.

Kolejna edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

Firma od lat angażuje się w realizację działań CSR (Corporate Social Responsibility – społeczna odpowiedzialność biznesu). Jednym z przykładów tego typu przedsięwzięć jest cykl wyścigów rowerowych Grand Prix MTB Kaczmarek Electric, którego siódma już edycja ruszy 17 kwietnia w Rydzynie.
Rozwój firmy Kaczmarek Electric opieramy na partnerstwie, pasji, profesjonalizmie. Partnerstwo to wartość, która towarzyszy nam na każdym kroku. A pasja? Pasja jest we wszystkich naszych działaniach, dlatego jesteśmy wiarygodni w tym, co robimy. Profesjonalizm to jakość i poziom obsługi, jakie dajemy naszym klientom. To on w konsekwencji ułatwia partnerstwo. Z pasji zrodził się cykl wyścigów rowerowych Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, który od początku istnienia cieszy się rosnącą popularnością. W pierwszej edycji w 2010 roku, w trzech etapach, wzięło udział 385 uczestników. W roku ubiegłym liczba startujących przekroczyła już 5 tys. – podkreśla Cezary Kaczmarek.

LICZBA UCZESTNIKÓW STARTUJĄCYCH W GP KACZMAREK ELECTRIC MTB

LICZBA UCZESTNIKÓW STARTUJĄCYCH W GP KACZMAREK ELECTRIC MTB

Rywalizacja rowerzystów z branży elektrotechnicznej

Podobnie jak w roku ubiegłym, rowerzyści będą rywalizować na trzech dystansach: mini (do 25 km), mega (30-50 km) i giga (60-100 km), w 32 kategoriach. Jedną z kategorii jest Branża Elektrotechniczna, której patronuje Magazyn Elektrosystemy.
W tym roku już po raz piąty patronat nad kategorią branżową objął Magazyn Elektrosystemy. Mam nadzieję, że rowerzyści, którzy na co dzień związani są z branżą elektrotechniczną, stawią się na starcie w jeszcze szerszym gronie. Z roku na rok liczba osób startujących w tej klasyfikacji systematycznie rośnie. W ostatniej edycji cyklu udział wzięło 111 zawodników – podsumowuje prezes.
Magazyn Elektrosystemy jako patron medialny ufundował nagrodę w postaci kamery sportowej. Zostanie ona rozlosowana wśród uczestników z kategorii Branża Elektrotechniczna startujących w ostatnim etapie cyklu w Wolsztynie.

 

Więcej aktualności

TIM: wysokie obroty, zysk wyższy o 357%

TIM: wysokie obroty, zysk wyższy o 357%

Grupa Kapitałowa TIM w I połowie 2021 r wygenerowała 602,4 mln…

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Według informacji organizatorów blisko 8 tysięcy gości odwiedz…

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen poinformował, że zawarł 14 września 2021 r. z syndykiem…

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Można już nadsyłać zgłoszenia do 6. edycji Konkursu Osobowość …

Więcej aktualności

TIM: wysokie obroty, zysk wyższy o 357%

TIM: wysokie obroty, zysk wyższy o 357%

Grupa Kapitałowa TIM w I połowie 2021 r wygenerowała 602,4 mln zł przychodów ze sprzedaży (+22% r/r). Skonsolidowany zysk netto osiągnął ponad 43 mln zł, co oznacza wzrost o 357% r/r. Przychody ze sprzedaży TIM SA wzrosły w stosunku do I pó…

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Według informacji organizatorów blisko 8 tysięcy gości odwiedziło zakończone 16 września Międzynarodowe Targi Energetyczne Energetab. Wśród ponad 270 wystawców dominowały krajowe przedsiębiorstwa. Zagrożenie epidemią niewątpliwie ograniczył…

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen poinformował, że zawarł 14 września 2021 r. z syndykiem umowę sprzedaży zorganizowanych części przedsiębiorstwa Elektrobudowa SA w upadłości. W wyniku tej transakcji, spółka Zarmen nabyła od syndyka zorganizowane części przedsiębi…

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Można już nadsyłać zgłoszenia do 6. edycji Konkursu Osobowość Roku odbywającej się w roku 2021. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas Międzynarodowych Targów Elektrotechnika i Międzynarodowych Targów Światło w Warszawie. Konkurs ma n…

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas