Facebook

GP Kaczmarek Electric MTB rusza z kolejnym cyklem

Elektrosystemy 02/2017W kwietniu w Rydzynie startuje kolejny cykl wyścigów rowerowych Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2017. Ósma edycja będzie liczyć aż 10 etapów, z czego jeden zaplanowano w terenie górskim.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB jest cyklem wyścigów rowerowych o ponadregionalnej randze, organizowanych w zachodniej części kraju (województwa: lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie). Jest również drugim największym maratonem kolarskim w Polsce. W wyścigu może wziąć udział każdy, kto lubi jazdę na rowerze oraz atmosferę sportowej rywalizacji.
Nasza impreza jest adresowana zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów, którzy są klasyfikowani w specjalnej kategorii Elita. Cykl jest zgłoszony do kalendarza PZKol. Startujący mogą rywalizować na trzech dystansach – mini, mega i giga – które są odpowiednio dostosowane do umiejętności zawodników. W trakcie zawodów rozgrywany jest również odrębny wyścig dla młodzików. W GP KE MTB rywalizacja odbywa się w prawie 40 kategoriach wiekowych. W trakcie imprezy dodatkowo organizujemy specjalną strefę dziecka z wyścigiem dla najmłodszych – oznajmia Joanna Balawajder, koordynator ds. wizerunkowych w Kaczmarek Electric.

Nowości w bieżącej edycji

GP KE MTB z roku na rok zyskuje coraz większą rangę i znaczenie na polskiej scenie rowerowej. W edycji w 2010 roku, w trzech etapach wzięło udział 385 uczestników, a w 2016 roku liczba startujących zbliżyła się do 6 tys. Do tej pory każdy etap w danej edycji miał swojego organizatora, którym był lokalny klub sportowy, a w przy­gotowania włączały się lokalne samorządy, organizacje pozarządowe i firmy.
W nadchodzącym sezonie Kaczmarek Electric wziął pełną odpowiedzialność za całą organizację cyklu. W tym celu powołano Stowarzyszenie Bike & Run Promotion, które koordynuje wszelkie działania związane z przygotowaniem wszystkich etapów imprezy. To jednak nie jedyna zmiana. Kolejną jest zwiększenie liczby etapów z ośmiu do 10. Jeden z nich – w okolicach Jeleniej Góry – będzie etapem górskim.
W nowym sezonie kładziemy nacisk przede wszystkim na podnoszenie standardów naszego wyścigu. Chcemy wyznaczać nowe, lepsze zasady organizacji wyścigów kolarskich w Polsce – dodaje Joanna Balawajder. Firma pamięta też o osobach, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.
W sezonie 2017 chcemy wspierać osoby potrzebujące. W tym celu 5 zł od każdego wpisowego zostanie przekazane na cele charytatywne. Przed każdym etapem nasi uczestnicy za pośrednictwem Facebooka będą wybierać najbardziej potrzebującą osobę, do której trafi wsparcie finansowe. Osoba ta będzie pochodzić z miejscowości, w której odbywa się dany wyścig – oznajmia Cezary Kaczmarek, prezes Kaczmarek Electric.

LICZBA UCZESTNIKÓW STARTUJĄCYCH
W GP KACZMAREK ELECTRIC MTB

Rowerzyści z branży

Podobnie jak w latach ubiegłych, wśród kategorii cyklu znajdzie się też kategoria „Branża Elektrotechniczna”, w ramach której będą się ścigać rowerzyści związani na co dzień zawodowo z tym właśnie segmentem rynku.
Z roku na rok zwiększa się liczba startujących w GP KE MTB. Dotyczy to też przedstawicieli branży, w której działa Kaczmarek Electric, czyli branży elektrotechnicznej. W bieżącej edycji szósty raz z rzędu kategorii tej będzie patronować Magazyn Elektrosystemy. Nowością w tej klasyfikacji jest to, że podczas górskiego etapu w sierpniu chcemy po raz pierwszy przeprowadzić Amatorskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim Branży Elektrotechnicznej – dodaje Cezary Kaczmarek.
Magazyn Elektrosystemy, jako patron medialny tej kategorii, podczas finałowego etapu w Wolsztynie rozlosuje wśród uczestników startujących w klasyfikacji „Branża Elektrotechniczna” nagrodę w postaci kamery sportowej oraz przyzna roczne prenumeraty swojego miesięcznika najlepszym rowerzystom.

Więcej aktualności

TIM: wysokie obroty, zysk wyższy o 357%

TIM: wysokie obroty, zysk wyższy o 357%

Grupa Kapitałowa TIM w I połowie 2021 r wygenerowała 602,4 mln…

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Według informacji organizatorów blisko 8 tysięcy gości odwiedz…

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen poinformował, że zawarł 14 września 2021 r. z syndykiem…

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Można już nadsyłać zgłoszenia do 6. edycji Konkursu Osobowość …

Więcej aktualności

TIM: wysokie obroty, zysk wyższy o 357%

TIM: wysokie obroty, zysk wyższy o 357%

Grupa Kapitałowa TIM w I połowie 2021 r wygenerowała 602,4 mln zł przychodów ze sprzedaży (+22% r/r). Skonsolidowany zysk netto osiągnął ponad 43 mln zł, co oznacza wzrost o 357% r/r. Przychody ze sprzedaży TIM SA wzrosły w stosunku do I pó…

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Według informacji organizatorów blisko 8 tysięcy gości odwiedziło zakończone 16 września Międzynarodowe Targi Energetyczne Energetab. Wśród ponad 270 wystawców dominowały krajowe przedsiębiorstwa. Zagrożenie epidemią niewątpliwie ograniczył…

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen poinformował, że zawarł 14 września 2021 r. z syndykiem umowę sprzedaży zorganizowanych części przedsiębiorstwa Elektrobudowa SA w upadłości. W wyniku tej transakcji, spółka Zarmen nabyła od syndyka zorganizowane części przedsiębi…

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Można już nadsyłać zgłoszenia do 6. edycji Konkursu Osobowość Roku odbywającej się w roku 2021. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas Międzynarodowych Targów Elektrotechnika i Międzynarodowych Targów Światło w Warszawie. Konkurs ma n…

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas