Facebook

Kaczmarek Electric notuje rekordowe przychody

Elektrosystemy 03/2017Kaczmarek Electric zakończył 2016 rok kilkuprocentowym wzrostem przychodów, osiągając rekordową sprzedaż na poziomie ponad 390 mln zł. Ubiegły rok był dla spółki również okresem dynamicznego rozwoju sieci sprzedaży w ramach programu „Z nami warto”.

Przychody Kaczmarek Electric w 2016 roku zwiększyły się do ponad 390 mln zł, co w porównaniu z rezultatem z roku poprzedniego oznacza wzrost o blisko 14 mln zł. Na poziomie skonsolidowanym wypracowany wynik był jeszcze lepszy – po raz pierwszy w historii przekroczył poziom 400 mln zł.
Władze spółki podkreślają, że w ubiegłym roku co prawda nie udało się utrzymać wysokiej dynamiki sprzedaży z roku 2015 (wówczas obroty wzrosły o 37%), jednak w obliczu ogólnego spadku przychodów większości dystrybutorów, wynik Kaczmarek Electric jest oceniany jako duży sukces. Obecnie firma znajduje się w ścisłej czołówce hurtowni elektrotechnicznych – pod względem wielkości sprzedaży zajmuje trzecie miejsce wśród firm nastawionych na odbiorców biznesowych.

Mocny rozwój sieci sprzedaży

Kaczmarek Electric jest także największym graczem pod względem ilości oddziałów. W 2016 roku firma uruchomiła projekt aktywnego pozyskiwania nowych partnerów pod hasłem „Z nami warto”, co do tej pory zaowocowało uruchomieniem 13 nowych elektromarketów, jednej hurtowni oraz siedmiu przedstawicielstw handlowych, a już w najbliższych miesiącach są zapowiadane kolejne otwarcia. Sieć Kaczmarek Electric liczy obecnie 84 oddziały w całej Polsce.
Dla ludzi z branży nie jest tajemnicą, że mamy dużo do zaoferowania naszym partnerom – dostęp do najlepszej oferty handlowej na rynku, wsparcie dla oddziałów w różnych segmentach ryn­ku i korzystne warunki współpracy, ale przede wszystkim przyjazną partnerską atmosferę. Dlatego decydują się do nas dołączyć – podkreśla Cezary Kaczmarek, prezes Kaczmarek Electric.
Tak duży przyrost liczby oddziałów (sieć powiększyła się w ciągu roku o około 30%) nie miał jeszcze istotnego wpływu na wynik finansowy. Przyjmując, że nowe oddziały potrzebują zazwyczaj około roku na zaistnienie na lokalnym rynku oraz wypracowanie pierwszych zysków, można się spodziewać, że dopiero w drugiej połowie 2017 roku ich obroty odczuwalnie wzrosną i wpłyną na dynamikę wzrostu przychodów całej firmy.

PRZYCHODY KACZMAREK ELECTRIC (w mln zł)

Czynniki wzrostu na kurczącym się rynku

Na osiągnięcie przez Kaczmarek Electric rekordowej sprzedaży w okresie spadków na rynku wpłynęło, zdaniem prezesa, wiele czynników: nie tylko najlepsze ceny czy najszersza gama produktów, ale także pomoc i fachowe wsparcie na wszystkich etapach planowania i realizacji każdej inwestycji.
Dzięki współpracy podjętej z TIM i A-T w ramach Grupy TAK mamy dzisiaj najszerszą ofertę na rynku. Oferujemy obecnie około 120 tys. produktów czołowych dostawców krajowych i zagranicznych dostępnych od ręki, przez co zapewniamy kompleksową obsługę w takich segmentach rynku, jak przemysł, inwestycje budowlane, energetyka, efektywność energetyczna. Dzięki sprawnej logistyce jesteśmy w stanie zorganizować dostawę materiałów w 24 godziny do wybranego punktu sieci Kaczmarek Electric. Cały czas rozwijamy nasze zaplecze logistyczne, usprawniamy transport, rozszerzamy wsparcie branżowe, podejmujemy nowe działania marketingowe. Chcemy, aby nasi handlowcy mogli się skupić wyłącznie na obsługiwaniu swoich klientów i pozyskiwaniu nowych. Dla naszych klientów biznesowych staramy się być prawdziwym – solidnym i pomocnym – partnerem. Ubiegły rok był rzeczywiście szczególnie trudny dla branży, dlatego cieszę się, że wyszliśmy zwycięsko z tej próby, notując kilkuprocentowy wzrost sprzedaży – podsumowuje Cezary Kaczmarek.

Więcej aktualności

TIM: wysokie obroty, zysk wyższy o 357%

TIM: wysokie obroty, zysk wyższy o 357%

Grupa Kapitałowa TIM w I połowie 2021 r wygenerowała 602,4 mln…

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Według informacji organizatorów blisko 8 tysięcy gości odwiedz…

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen poinformował, że zawarł 14 września 2021 r. z syndykiem…

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Można już nadsyłać zgłoszenia do 6. edycji Konkursu Osobowość …

Więcej aktualności

TIM: wysokie obroty, zysk wyższy o 357%

TIM: wysokie obroty, zysk wyższy o 357%

Grupa Kapitałowa TIM w I połowie 2021 r wygenerowała 602,4 mln zł przychodów ze sprzedaży (+22% r/r). Skonsolidowany zysk netto osiągnął ponad 43 mln zł, co oznacza wzrost o 357% r/r. Przychody ze sprzedaży TIM SA wzrosły w stosunku do I pó…

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Według informacji organizatorów blisko 8 tysięcy gości odwiedziło zakończone 16 września Międzynarodowe Targi Energetyczne Energetab. Wśród ponad 270 wystawców dominowały krajowe przedsiębiorstwa. Zagrożenie epidemią niewątpliwie ograniczył…

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen poinformował, że zawarł 14 września 2021 r. z syndykiem umowę sprzedaży zorganizowanych części przedsiębiorstwa Elektrobudowa SA w upadłości. W wyniku tej transakcji, spółka Zarmen nabyła od syndyka zorganizowane części przedsiębi…

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Można już nadsyłać zgłoszenia do 6. edycji Konkursu Osobowość Roku odbywającej się w roku 2021. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas Międzynarodowych Targów Elektrotechnika i Międzynarodowych Targów Światło w Warszawie. Konkurs ma n…

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas