FacebookGoogle+

Elektromobilność na targach Renexpo 2017

Podczas Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej Renexpo Poland 2017, które odbędą się w dniach 25-27 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI zostaną zaprezentowane m.in. zagadnienia związane z elektromobilnością.

Tegoroczna tematyka Targów Renexpo Poland obejmować będzie takie tematy, jak fotowoltaika, energetyka wodna, energia czerpana z biogazu, magazynowanie energii, efektywność energetyczna. Pojawi się również nowe zagadnienie – inteligentne rozwiązania w energetyce.

Ponadto będzie można się zapoznać z najnowszymi rozwiązaniami i produktami z obszaru elektromobilności oraz wziąć udział w międzynarodowych spotkaniach, umożliwiających wymianę praktyk i doświadczeń w dziedzinie pojazdów elektrycznych i zrównoważonej infrastruktury. Organizatorzy zapewniają również inne interesujące wydarzenia związane z tym tematem, m.in. jazdy testowe samochodami elektrycznymi.

Aktualna wizja i strategia rozwoju w dziedzinie elektromobilności zostanie przedstawiona podczas dwóch spotkań: pierwszego dnia targów, 25 października – „Dni rozwoju inteligentnej i zrównoważonej infrastruktury” (SSIDD Central and East Europe 2017 Warsaw) oraz trzeciego dnia targów, 27 października – spotkania poświęconego samochodom elektrycznym i infrastrukturze „Electric Vehicles and Infrastructure Meeting” (EVIM 2017).

Rajd pojazdów elektrycznych
W tym roku na Targach Renexpo Poland będzie mieć swoją metę rajd, w którym wezmą udział wyłącznie pojazdy elektryczne. Wyścig „EV Trophy 2017” rozpocznie się 21 października w Kijowie i zakończy 25 października w Warszawie. Po przyjeździe uczestnicy i goście rajdu czynnie wezmą udział w spotkaniu EVIM 2017 zaplanowanym trzeciego dnia targów. Wcześniej podobne rajdy odbywały się już na trasach: Kopenhaga – Monte Carlo (2017), Lwów – Monte Carlo (2016) i Kijów – Monte Carlo (2015). Tym razem po raz pierwszy w historii rajd zakończy się w Warszawie, na oczach gości Targów Renexpo Poland.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej organizatora targów www.renexpo-warsaw.com. Organizatorem wydarzenia jest REECO Poland.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas