Facebook

FEGIME wchodzi do Ameryki Południowej

Z początkiem przyszłego roku do FEGIME dołączy Redelec – grupa hurtowni z Argentyny. Oznacza to, że organizacja będzie działać w skali globalnej, będąc obecną na łącznie 19 rynkach.

FEGIME (Fédération Européenne des Grossistes Indépendants en Matériel Electrique) to Europejskie Zrzeszenie Niezależnych Hurtowni Elektrycznych. Od przyszłego roku organizacja będzie działać w Ameryce Południowej. To efekt przyłączenia do struktur FEGIME – z dniem 1 stycznia 2019 roku – sieci hurtowni Grupo Redelec z Argentyny. Taka decyzja zapadła podczas odbywającego się w połowie marca w Monachium zgromadzenia członków FEGIME. Podjęto ją jednomyślnie.

W wyniku przyłączenia do stowarzyszenia spółki z Argentyny, w przyszłym roku zmieniona zostanie jej nazwa – z Grupo Redelec na FEGIME LATAM (drugi człon nazwy pochodzi od słów Latin America).

Firma Redelec została założona w 2001 roku. Od wielu lat jest największą grupą w Argentynie, z udziałem w rynku wynoszącym około 35%. Grupo Redelec zrzesza obecnie 15 hurtowników posiadających łącznie 30 punktów sprzedażowych. Zatrudnia około 1 tys. pracowników.

Argentyna przyczółkiem w Ameryce Południowej

Wejście Grupo Redelec do struktur FEGIME może być przyczynkiem do szerszego zaistnienia stowarzyszenia w Ameryce Łacińskiej. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości dołączą także przedstawiciele z innych krajów tego kontynentu. Władze Redelec prowadzą bowiem rozmowy w tym zakresie z niezależnymi hurtowniami z Urugwaju, Boliwii i Peru.

Więcej na temat ekspansji FEGIME znajdzie się w kwietniowym wydaniu Elektrosystemów

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas