Facebook

Phoenix Contact otwiera drugi zakład w Polsce

Phoenix Contact zwiększa możliwości produkcyjne w naszym kraju. Na początku kwietnia otworzy swój drugi zakład w Polsce – tym razem w Tarnobrzegu. 

4 kwietnia nastąpi otwarcie drugiego zakładu produkcyjnego Phoenix Contact Wielkopolska w Polsce. Obiekt mieści się w Tarnobrzegu na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan. Firma przeprowadziła już pierwsze rekrutacje pracowników, którzy w ubiegłym tygodniu odwiedzili pierwszy z zakładów w Nowym Tomyślu, aby zapoznać się z organizacją i wdrożyć do pracy. Na ten tydzień przewidziana jest kolejna tura rekrutacji osób na stanowiska produkcyjne do nowej fabryki.

Phoenix Contact Wielkopolska uzyskał zezwolenie na działalność Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan w styczniu tego roku. Spółka otrzymała je w wyniku rokowań przeprowadzonych przez Agencję Rozwoju Przemysłu, która jest zarządcą tejże strefy.

Phoenix Contact to producent automatyki przemysłowej, w tym złączek szynowych, złącz przemysłowych, ochrony przed przepięciami i urządzeń automatyki. Dotychczas produkcja firmy w Polsce odbywała się w zakładzie w Nowym Tomyślu, który po ubiegłorocznej rozbudowie zwiększył swoją powierzchnię do blisko 45 tys. m2. Koncern w naszym kraju oprócz jednostki produkcyjnej posiada także biuro sprzedaży we Wrocławiu.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas