FacebookGoogle+

ZPUE ma nowego prezesa

Janusz Petrykowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa ZPUE. Na nowego szefa włoszczowskiej spółki powołano Wojciecha Kosińskiego.

Wojciech Kosiński jest absolwentem Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Illinois, gdzie odbył studia Executive MBA. Ponadto ukończył studia podyplomowe Metody wyceny spółek kapitałowych (SGH Warszawa) oraz odbył szereg kursów, takich jak: Prince2 Foundation, ABB Senior Leadership Development Program w Lozannie, MBA dla Kadry kierowniczej w ABB oraz Kurs dla członków rad nadzorczych.

Nowy prezes ZPUE karierę zawodową rozpoczął w 1992 roku w ZWAR jako inżynier mechanik a następnie – kierownik działu konstrukcyjno-technologicznego. Do roku 2015 sprawował funkcje dyrektorskie w ABB ZWAR, a następnie w ABB. W latach 2015-2016 był wiceprezesem ds. handlowych w Fabryce Kotłów Sefako, a także przewodniczącym rady nadzorczej Centralnego Biura Konstrukcji Kotłów w Tarnowskich Górach (spółka zależna Sefako).

W okresie lipiec-grudzień 2016 r. był dyrektorem ds. marketingu i rozwoju w spółce Awbud. Od 22 listopada 2016 roku zasiada w radzie nadzorczej Plasma System. W zarządzie ZPUE jest obecny od 1 stycznia 2017 roku.

Poprzedni prezes ZPUE Janusz Petrykowski piastował swoją funkcję nieco ponad rok – od 1 lutego 2017 roku.

 

 

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas