Facebook

Rozpoczęły się targi Expopower 2019 oraz Greenpower 2019

Energetyka, elektronika i automatyzacja to motywy przewodnie wydarzeń, które rozpoczęły się wczoraj na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przedstawiciele przemysłu energetycznego podczas targów Expopower oraz branży odnawialnych źródeł energii podczas targów Greenpower będą mieli okazję nie tylko do zapoznania się z licznymi rynkowymi nowościami, ale także do udziału w wielu konferencjach, debatach i spotkaniach. Targi potrwają do czwartku.

Międzynarodowe Targi Energetyki Expopower to jedno z wydarzeń targowych branży energetycznej. Obok specjalistycznych ekspozycji targom towarzyszą liczne konferencje. Patronat honorowy nad targami objęło Ministerstwo Energii oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Patronat strategiczny sprawuje Enea Operator.

Ekspozycja tegorocznych targów Expopower obejmuje szeroką gamę zagadnień związanych z energetyką, elektrotechniką, oświetleniem, telekomunikacją i automatyzacją. Podczas targów Expopower przedstawiane są inicjatywy przedsiębiorców, instytucji samorządowych i przedstawicieli nauki, prezentujące innowacyjne rozwiązania, technologie i nowoczesne produkty z zakresu energetyki przemysłowej, automatyki, a także sterowania. Targi to także miejsce spotkań, dyskusji i wymiany doświadczeń przedstawicieli branżowych izb i stowarzyszeń. Expopower odwiedzają profesjonalni zwiedzający m. in.: elektrycy, energetycy, instalatorzy, technicy, projektanci, koordynatorzy ds. zamówień oraz zarządcy nieruchomościami.

Targi umożliwiają budowanie wartościowych, biznesowych relacji z klientami, którzy przyjeżdżają do Poznania w poszukiwaniu rynkowych nowości dla sektora. Konferencje odbywające się w ramach Expopower to ważny głos w dyskusji o przyszłości polskiego sektora energetycznego i jego roli dla polskiej gospodarki w kontekście wyzwań krajowych i międzynarodowych – wyjaśnia Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów Expopower.

Wydarzenia towarzyszące

Uzupełnianiem oferty wystawienniczej jest program wydarzeń towarzyszących. W licznych konferencjach, debatach i spotkaniach udział wezmą specjaliści z branży energetycznej z Polski oraz zagranicy. Integralną częścią targów Expopower stało się współorganizowane z Wojewodą Wielkopolskim oraz Enea Operator „Forum Innowacyjnej Energetyki #ENERGINN 2.0”. Podczas dwóch dni konferencji będzie można posłuchać wystąpień na temat inteligentnej energii, rozwiązań smart dla dużych aglomeracji i niewielkich miasteczek. Ponadto prelegenci podzielą się wizjami dotyczącymi przyszłości energii w ogóle i zaawansowaniem prac nad tzw. energią jutra.
Podczas targów m.in. mają miejsce takie wydarzenia, jak IV Branżowe Forum Fotowoltaiczne, konferencja Morska energetyka wiatrowa – Doświadczenia światowe – perspektywy dla Polski, szkolenie RODO.pl.
W ramach targów  zorganizowana została przez Eneę Operator strefa, w której m. in. zaprezentowane zostały pokazy prac pod napięciem oraz pokazy ratownictwa przedmedycznego.

OZE w praktyce

Równolegle z targami Expopower odbywają się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Greenpower. Gromadzą one branże odnawialnych źródeł energii. Podczas targów odbywa się szereg specjalistycznych seminariów, spotkań branżowych, prezentacji nowości czy też konsultacji i porad na stoiskach eksperckich.

Laureaci Złotego Medalu Expopower 2019

Inteligentna Stacja Transformatorowa SPS ZPUE – z magazynem energii, przyłączami do źródeł OZE oraz ładowarkami pojazdów elektrycznych. Rozwiązanie integrujące funkcje zdalnie zarządzanej, rozdzielczo-dystrybucyjnej stacji transformatorowej, pracującej w systemie Smart Grid z dwukierunkowym inwerterem (ładowanie / oddawanie energii) współpracującym z magazynem energii, jednocześnie zapewniając możliwość ładowania pojazdów elektrycznych, zarówno osobowych jak i np. autobusów. System umożliwia zasilania magazynu energii lub odbiorców bezpośrednio z odnawialnych źródeł energii elektrycznej np. farm fotowoltaicznych czy wiatrowych. Poszczególne elementy składowe mogą tworzyć niezależne instalacje. Zarządzane przez SPS-Control pracują jako jeden, zaawansowany system.

Mobilna elektrooszczędna elektrownia dużej mocy Getor Quagropack (EPS SYSTEM Robert Lipnicki) – przeszła rygorystyczne badania w wyspecjalizowanych laboratoriach i posiada certyfikat zgodności CE. Wszystkie główne podzespoły posiadają świadectwa pochodzenia wyspecjalizowanych producentów UE. Mobilna elektrownia jest stosowana w szczególnie wymagających projektach zasilania energetycznego m.in. największych imprez masowych (np. Orange Warsaw Festival). Uzyskała Nagrodę I Stopnia dla najbardziej innowacyjnych technologii obronnych w Ogólnopolskim Konkursie „Lider Bezpieczeństwa Państwa”.

Osprzęt do budowy linii nN dla przewodów izolowanych – Alpar Artur i Piotr Kowalscy Spółka Jawna jest w stanie dostarczyć pełen asortyment osprzętu dedykowanego dla linii nN z przewodami izolowanymi. Pozwala to zaprojektować i zbudować kompletną linię napowietrzną nN wyposażoną w przewody izolowane w pełnym zakresie przekrojów roboczych tych przewodów.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych LS-4 (Garo Polska Sp. z o.o., Relpol SA) – stacje ładowania samochodów elektrycznych LS-4 przystosowane są do pracy w bardzo trudnych warunkach (zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych) w temperaturze od -25 do +50oC, a w opcji cold option nawet od -35oC oraz w warunkach wilgotnych nawet do 95 %. Stacja LS-4 ma elegancką, smukłą obudowę z zamontowanym bardzo dobrze widocznym wskaźnikiem LED pozwalającym na odczyt stanu nawet z większej odległości. Stacja LS-4 występuje w wersji 16 A, 32 A, zarówno 1- jak i 3-fazowej, z opcjonalnym licznikiem energii elektrycznej. Posiada oddzielne zabezpieczenia i wyłączniki różnicowoprądowe dla każdego gniazda oraz zintegrowaną elektronikę obsługującą komunikację między stacją a samochodem.

Laureaci Złotego Medalu targów GreenPower 2019

Dream Heat (AX Technology Sp. z o.o. Sp. k.) – CIE Folia Dream Heat służy do ogrzewania ścian, podłóg oraz sufitów, które następnie ogrzewają powietrze w pomieszczeniu. Dzięki temu temperatura powietrza jest stała. Folię Dream Heat tworzy mata grzewcza utworzona z połączenia włókna węglowego z pastą z karbonu. Mata pokryta jest dodatkowymi dwiema warstwami laminatu, tworząc łącznie 11 warstw, czyniąc produkt bardzo cienkim (tylko 0,7 mm) w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem podłogowym.

Turbina Viko Wings (viko group Sp z o.o, Navikom Stocznia Jachtowa) – nowe rozwiązanie dla energetyki wiatrowej. Koncentrator wiatru Viko oparty jest na trzech pionowych płatach i dyfuzorach tunelowych wykonanych z kompozytów, co zapewnia lekkość i znaczną trwałość urządzenia. Nowoczesny i funkcjonalny design oraz brak fundamentów pozwalają na instalację turbin na budynkach mieszkalnych, obiektach użytkowych, stacjach benzynowych itd. Mogą być używane również jako przenośny generator przy nawadnianiu upraw. Rozwiązania te gwarantują niską cenę turbiny, znacznie obniżając koszty inwestycyjne do 150 tys. PLN za 100 KW i odpowiednio około 1,5 mln PLN za 1 MW. Turbiny Viko Wings są całkowicie bezpieczne dla środowiska (generator jest osłonięty), nie generują hałasu i infradźwięków oraz tzw. migotania.

www.expopower.pl
www.greenpower.mtp.pl

Więcej aktualności

Międzynarodowy Dzień Elektryka 2020

Międzynarodowy Dzień Elektryka 2020

10 czerwca, począwszy od 1986 roku obchodzony jest Międzynarod…

Sonel potroił zysk netto

Sonel potroił zysk netto

W pierwszym kwartale 2020 przychody Grupy Sonel wyniosły 32,3 …

Bosch umacnia pozycję w Polsce

Bosch umacnia pozycję w Polsce

Bosch osiągnął w Polsce w 2019 roku skonsolidowany obrót w wys…

Photon Energy zamierza przejść na rynek główny GPW

Photon Energy zamierza przejść na rynek główny GPW

Photon Energy zamierza przenieść notowania akcji z NewConnect …

Więcej aktualności

Międzynarodowy Dzień Elektryka 2020

Międzynarodowy Dzień Elektryka 2020

10 czerwca, począwszy od 1986 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Elektryka. Dzień ten jest świętem wszystkich inżynierów, techników i innych profesjonalistów zajmujących się szeroko pojętą dziedziną elektryki, a także przyjaciół i so…

Sonel potroił zysk netto

Sonel potroił zysk netto

W pierwszym kwartale 2020 przychody Grupy Sonel wyniosły 32,3 mln zł wobec 23,7 mln zł przed rokiem. Skonsolidowany zysk netto zamknął się w kwocie 4,66 mln zł, co jest wynikiem trzykrotnie wyższym niż po trzech miesiącach roku 2019 (1,56 m…

Bosch umacnia pozycję w Polsce

Bosch umacnia pozycję w Polsce

Bosch osiągnął w Polsce w 2019 roku skonsolidowany obrót w wysokości ponad 5,6 mld zł (1,3 mld euro), co oznacza 3-procentowy wzrost w porównaniu do roku poprzedzającego. Obroty netto Grupy Bosch w naszym kraju, z uwzględnieniem sprzedaży s…

Photon Energy zamierza przejść na rynek główny GPW

Photon Energy zamierza przejść na rynek główny GPW

Photon Energy zamierza przenieść notowania akcji z NewConnect na rynek regulowany GPW w Warszawie, a także wejść na główny parkiet giełdowy w Czechach, tj. Praską Giełdę Papierów Wartościowych, zmieniając rynek obrotu z Free Market. Ponadto…

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas