Facebook

Lamele od ML System trafią na budynek uniwersytecki

ML System rozpoczął pilotażową produkcję ultracienkich żaluzji fotowoltaicznych (tzw. lameli) w ramach projektu Ultra PV. Znajdą one zastosowanie jeszcze w tym roku na budynku dydaktycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

– Wdrożenie ultralekkich modułów fotowoltaicznych jest kolejnym, ważnym etapem rozwoju spółki. Cieszymy się, że Uniwersytet Jagielloński dostrzega wartość dodaną naszych produktów, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza w Krakowie – oznajmia Dawid Cycoń, prezes ML System.

Lamele zostaną zamontowane na elewacji biblioteki i pomieszczeń dydaktycznych przy ul. Reymonta w Krakowie. W ramach inwestycji, ML System dostarczy 1 440 lamel w rozmiarach 1350 mm x 380 mm. Łączna moc instalacji wyniesie blisko 100 kW. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Hochtief.

To nie pierwsza realizacja ML System na budynkach kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2015 roku firma dostarczyła również żaluzje o łącznej mocy ponad 40 kW do elewacji budynków Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej oraz biblioteki centralnej. Z kolei w 2017 r. ML System dostarczył fotowoltaiczną fasadę wentylowaną oraz moduły na dach w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zgodnie z harmonogramem przebiega budowa nowej hali pod produkcję modułów Quantum Glass, czyli innowacyjnego szkła fotowoltaicznego, wykorzystującego powłokę z kropek kwantowych. Budynek o powierzchni 3,6 tys. m2 ma powstać do końca listopada tego roku, a rozpoczęcie produkcji i sprzedaży planowane jest na rok 2020.

– Będzie to krok milowy w rozwoju działalności firmy. Nasze szyby mają szansę zrewolucjonizować branżę szkła budowlanego i przemysłowego oraz zmienić sposób patrzenia na budownictwo z pasywnego, na aktywne. Aktualnie większość inwestorów budowanych koncentruje się na izolacji termicznej, zapominając, że szkło może być doskonałym źródłem energii – podsumowuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas