Facebook

Grodno ma za sobą udany kwartał

Grodno opublikowało szacunkowe wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku obrotowego 2019/2020 (okres od 1 kwietnia do 30 czerwca). W omawianym okresie – zarówno na poziomie spółki, jak i w skali całej grupy – wszystkie wskaźniki finansowe uległy poprawie.

Przychody Grupy Grodno wzrosły z 110,6 mln zł do 135,6 mln zł (+22,6%), EBITDA z 2,2 mln zł do 3,1 mln zł (+39,5%), EBIT z 1,1 mln zł do 1,8 mln zł (+67%), natomiast zysk netto z 0,6 mln zł do 1 mln zł (+82,3%).
Na poziomie jednostkowym spółka wypracowała przychody w wysokości 124,6 mln zł wobec 104,8 mln zł (+18,9%), EBITDA wzrosła z 1,6 mln zł do 2,4 mln zł (+46,9%), EBIT wyniósł 1,3 mln zł wobec 0,6 mln zł (+108,9%), a zysk netto zwiększył się z 0,3 mln zł do 0,7 mln zł (+123,1%).

Rozwój i dobre otoczenie rynkowe

Na wzrost skonsolidowanych i jednostkowych przychodów Grodna w pierwszym kwartale roku obrotowego 2019/2020 wpływ miał rozwój sieci sprzedaży o nowe oddziały, a także rozbudowa oferty usługowej i asortymentowej. Sprzedaż grupy w analizowanym okresie pozostawała też pod wpływem korzystnej koniunktury w branży budowlano-montażowej.
– Powyższe wyniki finansowe stanowią szacunki uzyskane w trakcie przygotowywania sprawozdania finansowego. Wyniki, które zostaną opublikowane ostatecznie w raporcie okresowym mogą odbiegać od powyżej przedstawionych wielkości – informuje Grodno w komunikacie.
Planowany termin publikacji raportu kwartalnego za okres kwiecień-czerwiec 2019 ustalono na 13 sierpnia.

Grupa Grodno
Grupa Grodno jest jednym z największych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku. Grupa świadczy również usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu.
Działalność Grupy Grodno obejmuje sześć segmentów:

  • dystrybucja materiałów elektrotechnicznych,
  • audyt i inżynieria oświetlenia,
  • rozwiązania dla przemysłu,
  • fotowoltaika,
  • klimatyzacja i wentylacja HVAC,
  • zabezpieczenia i niskie prądy.

Grupa Grodno dysponuje jedną z najbardziej rozbudowanych sieci sprzedaży wśród niezależnych dystrybutorów materiałów elektrotechnicznych. Składa się na nią 88 punktów handlowych (w tym 13 franczyzowych, 9 spółki zależnej BaRGo i 7 spółki zależnej Magma) zlokalizowanych na terenie całej Polski. Wszystkie punkty sprzedaży zaopatrywane są przez centrum magazynowe mieszczące się w Małopolu (woj. mazowieckie).

Więcej aktualności

Sonel potroił zysk netto

Sonel potroił zysk netto

W pierwszym kwartale 2020 przychody Grupy Sonel wyniosły 32,3 …

Bosch umacnia pozycję w Polsce

Bosch umacnia pozycję w Polsce

Bosch osiągnął w Polsce w 2019 roku skonsolidowany obrót w wys…

Photon Energy zamierza przejść na rynek główny GPW

Photon Energy zamierza przejść na rynek główny GPW

Photon Energy zamierza przenieść notowania akcji z NewConnect …

Tar Heel Capital chce przejąć Radpol

Tar Heel Capital chce przejąć Radpol

Fundusz Tar Heel Capital zamierza przejąć 100% akcji Radpolu. …

Więcej aktualności

Sonel potroił zysk netto

Sonel potroił zysk netto

W pierwszym kwartale 2020 przychody Grupy Sonel wyniosły 32,3 mln zł wobec 23,7 mln zł przed rokiem. Skonsolidowany zysk netto zamknął się w kwocie 4,66 mln zł, co jest wynikiem trzykrotnie wyższym niż po trzech miesiącach roku 2019 (1,56 m…

Bosch umacnia pozycję w Polsce

Bosch umacnia pozycję w Polsce

Bosch osiągnął w Polsce w 2019 roku skonsolidowany obrót w wysokości ponad 5,6 mld zł (1,3 mld euro), co oznacza 3-procentowy wzrost w porównaniu do roku poprzedzającego. Obroty netto Grupy Bosch w naszym kraju, z uwzględnieniem sprzedaży s…

Photon Energy zamierza przejść na rynek główny GPW

Photon Energy zamierza przejść na rynek główny GPW

Photon Energy zamierza przenieść notowania akcji z NewConnect na rynek regulowany GPW w Warszawie, a także wejść na główny parkiet giełdowy w Czechach, tj. Praską Giełdę Papierów Wartościowych, zmieniając rynek obrotu z Free Market. Ponadto…

Tar Heel Capital chce przejąć Radpol

Tar Heel Capital chce przejąć Radpol

Fundusz Tar Heel Capital zamierza przejąć 100% akcji Radpolu. Właśnie ogłosił wezwanie do sprzedaży wszystkich papierów spółki, której już kiedyś był właścicielem i którą w 2007 roku wprowadził na warszawską giełdę. Tar Heel Capital, fu…

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas