TME wmurowało kapsułę czasu pod Projekt Greenfield
23 września miało miejsce oficjalne wmurowanie kapsuły czasu pod budowę supernowoczesnego Centrum Logistycznego TME. Projekt Greenfield to największa inwestycja w historii Grupy TME. Jej wartość opiewa na 150 mln zł.
W ramach inwestycji Transfer Multisort Elektronik do maja 2020 roku zamierza wybudować obiekt o powierzchni ponad 21 tys.2. Oprócz ludzi będą w nim pracować także roboty.
– Pierwsze prace budowlane naszego nowego Centrum Logistycznego rozpoczęły się kilka tygodni temu i z każdym kolejnym dniem efektywność działań na budowie zwiększa się. Wmurowanie kapsuły czasu pod Projekt Greenfield to dla firmy TME ważny moment, a cała inwestycja zapewni naszym klientom dotychczasowy, a nawet wyższy standard obsługi, co stanowi dla nas priorytet – oznajmia Andrzej Kuczyński, członek zarządu ds. operacyjnych TME.
TME to międzynarodowy dystrybutor komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, automatyki przemysłowej i wyposażenia warsztatowego. Należy do światowej czołówki w swojej branży, w ofercie posiada ponad 250 tys. produktów, które wysyła do firm i klientów indywidualnych z blisko 150 krajów na całym globie. Firma posiada 10 spółek zależnych zlokalizowanych m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii czy w Chinach. W swoich planach ma dalszą ekspansję obejmującą rejon Bliskiego Wschodu, Australię oraz Stany Zjednoczone.
– To wymagające, ale bardzo obiecujące rynki, na których od lat działamy, ale na których chcemy zintensyfikować naszą obecność. Stale też rośnie skala naszej działalności w Europie i Azji. Projekt Greenfield pozwala nam na kolejny krok w rozwoju. W pierwszym etapie inwestycji zbudujemy halę magazynową, która razem z częścią biurową i techniczną obiektu będzie miała ponad 21 tys. m2. Budowa w Rzgowie pod Łodzią potrwa do 2020 roku, natomiast centrum logistyczne zacznie działać w roku 2021. Na tym etapie planujemy zatrudnienie na poziomie około 500 osób – dodaje Andrzej Kuczyński.
Obecnie TME posiada centrum logistyczne o powierzchni blisko 19 tys. m2 w Łodzi. Wykorzystywane w nim są nowoczesne rozwiązania, m.in. układnice paletowe oraz typu mini-load o wysokości 23 metrów. Każdego dnia w świat wyrusza z niego ponad 5 tys paczek. Nowe centrum dystrybucyjne pozwoli podwoić tę liczbę.
I etap:
Powierzchnia hali magazynowej: ponad 18 tys. m2,
Powierzchnia budynku administracyjno-socjalnego: 2,5 tys. m2,
Powierzchnia budynku technicznego: 1 tys. m2,
Powierzchnia działki: 15 hektarów,
Docelowa liczba pracowników: do 500 osób,
Zakończenie budowy: maj 2020,
Wstępne uruchomienie produkcyjne: 2020/2021,
Wartość inwestycji: 150 mln zł,
Dalsze etapy:
Powierzchnia zabudowy: do 54 tys. m2.
Zatrudnienie: 1 tys. – 2 tys. osób, w zależności od działania technologii.