Facebook

Signify kupuje Cooper Lighting Solutions od Eatona

Signify przejmie od Eatona firmę Cooper Lighting Solutions. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w pierwszym kwartale 2020 roku. Signify zapłaci za Cooper Lighting Solutions 1,4 mld USD w gotówce.

Cooper Lighting Solutions z siedzibą główną w Peachtree City w USA jest dostawcą profesjonalnego oświetlenia oraz rozwiązań do sterowania oświetleniem oferowanego m.in. pod markami Corelite, Halo, McGraw-Edison czy Metalux. W ubiegłym roku spółka wygenerowała 1,7 mld USD przychodów, z czego 84% stanowiły rozwiązania oparte na technologii LED.

Dzięki przejęciu Cooper Lighting Solutions Signify zwiększy udział sprzedaży profesjonalnego oświetlenia z 42% do 53% (z 4,9 mld euro do 6,4 mld euro), a także udział sprzedaży na rynku amerykańskim rynku – z 28% do 40%. Transakcja przyniesie także istotne synergie kosztowe. Sygnify spodziewa się, że roczne oszczędności z tego tytułu wyniosą około 60 mln euro.

Amerykański rynek oświetleniowy wyceniany jest na 12 mld USD. Napędza go transformacja w kierunku LED oraz rosnący popyt na systemy sterowania i kontroli oświetlenia.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas