Facebook

Tele-Fonika dostarcza kable na lotnisko w Pyrzowicach

OkladkaES_06_2014We wrześniu bieżącego roku zakończy się rozbudowa i modernizacja lotniska w Katowicach-Pyrzowicach. Wszystkie prace w ramach tej inwestycji realizowane są z wykorzystaniem kabli dostarczanych przez spółkę Tele-Fonika.

Pod koniec września dobiegnie końca modernizacja i rozbudowa śląskiego lotniska, dzięki którym Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice zyska nową drogę startową, nowoczesny układu przepompowni wód opadowych wraz z rozległą siecią elektroenergetyczną średniego i niskiego napięcia. W ramach tego przedsięwzięcia powstają także dwie linie zasilające urządzenia ILS-LOC i ILS-GP, które wchodzą w skład radiowego systemu nawigacyjnego wspomagającego lądowanie samolotu w warunkach ograniczonej widoczności. Wszystkie powyższe prace realizowane są z wykorzystaniem kabli średnich i niskich napięć oraz kabli telekomunikacyjnych dostarczonych przez spółkę Tele-Fonika Kable.
Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym projekcie. To najlepszy dowód, że nasze produkty spełniają najwyższe możliwe i występujące na rynku kryteria jakościowe – podkreśla Ryszard Pilch, prezes spółki Tele-Fonika Kable.

Kable dla oświetlenia nawigacyjnego

Znacząca część inwestycji na pyrzowickim lotnisku realizowana jest w ramach dwóch dużych unijnych projektów. Pierwszy z nich to „Port lotniczy w Katowicach – modernizacja i rozbudowa infrastruktury lotniskowej i portowej”. W jego ramy wpisane są dwa zadania: „Rozbudowa płyty postojowej nr 1 w kierunku wschodnim i modernizacja dróg kołowania E1, E2 i D” oraz „Budowa nowej drogi startowej wraz z niezbędną infrastrukturą”.
Z punktu widzenia bezpieczeństwa pasażerów do najważniejszych elementów realizowanych prac należy montaż oświetlenia nawigacyjnego na podejściu zasadniczym i pomocniczym, w strefie przyziemienia, w osi drogi startowej i drogach kołowania, na ścieżce schodzenia i montaż świateł pośredniego oczekiwania.
Na uwagę zasługuje to, że do zasilania oświetlenia nawigacyjnego wykorzystany został opracowany w naszym dziale technologicznym, a następnie wyprodukowany w Zakładzie Kraków – Bieżanów kabel YCY-L – dodaje prezes Tele-Foniki.
Oświetlenie nawigacyjne zasilane jest z regulatorów stałoprądowych, CCR-ów za pomocą kabli YCY-L 1 x 6/2,5 mm2 5 kV (157 tys. metrów bieżących) i poprzez transformatory separacyjne 24 V oraz kable H07RN-F 2 x 4 mm2.
To nie jedyna inwestycja lotnicza, gdzie stosowane są kable Tele-Foniki. Rozwiązania największej polskiej kablowni wykorzystywane są w ramach prac realizowanych na płycie lotniska Kraków Balice.

Tele-Fonika

Tele-Fonika Kable jest trzecim producentem kabli w Europie. Do grupy stworzonej przez Bogusława Cupiała należy też 70% krajowego rynku produkcji kabli i przewodów izolowanych o wartości szacowanej łącznie na około 5 mld zł. Większość, bo aż 66% produkcji jest eksportowana do blisko 80 krajów całego świata. W swoim asortymencie spółka ma 25 tys. typów kabli, które posiadają stosowne certyfikaty jakości przyznane przez niezależne, renomowane jednostki certyfikujące.

STRUKTURA SPRZEDAŻY GRUPY TELE-FONIKA  W 2013 ROKU

STRUKTURA SPRZEDAŻY GRUPY TELE-FONIKA W 2013 ROKU

W skład Grupy Tele-Fonika Kable wchodzą spółki handlowe odpowiadające za dystrybucję wyrobów na całym świecie, zakłady produkcyjne (cztery zlokalizowane w Polsce, po jednym w Serbii i na Ukrainie) oraz Zakład Recyklingu Odpadów Kablowych w Bukownie w Polsce.

Czerwiec 2014

Więcej aktualności

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Według informacji organizatorów blisko 8 tysięcy gości odwiedz…

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen poinformował, że zawarł 14 września 2021 r. z syndykiem…

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Można już nadsyłać zgłoszenia do 6. edycji Konkursu Osobowość …

Zbliżają się Targi Energetab 2021

Zbliżają się Targi Energetab 2021

34 Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2021, …

Więcej aktualności

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Według informacji organizatorów blisko 8 tysięcy gości odwiedziło zakończone 16 września Międzynarodowe Targi Energetyczne Energetab. Wśród ponad 270 wystawców dominowały krajowe przedsiębiorstwa. Zagrożenie epidemią niewątpliwie ograniczył…

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen poinformował, że zawarł 14 września 2021 r. z syndykiem umowę sprzedaży zorganizowanych części przedsiębiorstwa Elektrobudowa SA w upadłości. W wyniku tej transakcji, spółka Zarmen nabyła od syndyka zorganizowane części przedsiębi…

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Można już nadsyłać zgłoszenia do 6. edycji Konkursu Osobowość Roku odbywającej się w roku 2021. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas Międzynarodowych Targów Elektrotechnika i Międzynarodowych Targów Światło w Warszawie. Konkurs ma n…

Zbliżają się Targi Energetab 2021

Zbliżają się Targi Energetab 2021

34 Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2021, odbędą się w dniach od 14 do 16 września br. na terenie ZIAD Bielsko-Biała SA. Energetab to największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemy…

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas