Facebook

Columbus zaprezentował nowe kierunki rozwoju

Columbus wdraża nowe rozwiązania technologiczne i przeprowadza proces rebrandingu. Spółka zaprezentowała swoją transformację podczas Columbus Day, który odbył się 9 października w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Podane zostały także szacunkowe wyniki spółki za III kwartał 2020 roku.

Podczas Columbus Day Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A. zaprezentował nowe kierunki rozwoju Grupy, konfrontując swoją wizję przyszłości Columbusa z wyobrażeniami ludzi o życiu w roku 2050.

Zmieniamy nazwę firmy z Columbus Energy po prostu na Columbus. Wszyscy w organizacji czujemy, że ta firma będzie obecna nie tylko w sektorze energetycznym; mamy dużo ambitniejsze plany, które ukonstytuujemy nową strategią w połowie przyszłego roku. Chcemy dawać ludziom i firmom dostęp do przyszłości przez produkty i usługi, jakie dostarczamy. Dzisiaj jesteśmy obecni w sektorze fotowoltaiki rozproszonej, mocno rozwijamy portfel farm fotowoltaicznych, czyli akumulujemy aktywa, z których energię będziemy mogli dostarczać klientom. Zainwestowaliśmy też w Saule Technologies, czyli w perowskity, i w Nexity Global, czyli w elektromobilność. To wszystko wskazuje na kierunek, jakim podążamy, a ciągłe udoskonalanie produktów i usług jest wpisane w nasze DNA. Dziś po raz pierwszy zaprezentowaliśmy system do automatycznego gaszenia potencjalnego pożaru dla skrzynek elektrycznych, używanych w instalacjach fotowoltaicznych, na który mamy wyłączność w Europie. Wraz z ramką poprawiającą estetykę instalacji, poprawiamy bezpieczeństwo jej użytkowania – mówił Dawid Zieliński.

Ładowarki do samochodów elektrycznych

Columbus zaprezentował swoją linię ładowarek do samochodów elektrycznych – od technologii wolnego ładowania 2×22 kW prądem zmiennym, przez 30 kW i 60 kW ładowane prądem stałym, po superszybką ładowarkę 360 kW z systemem rozproszonych punktów ładowania połączonych ze sobą.
Rozpoczynamy sprzedaż ładowarek dla biznesu – od tych najbardziej dostępnych dla niskich przyłączy energetycznych, po hub’y z superszybką ładowarką 360kW. To, co jest przewagą w naszej ofercie, to przede wszystkim możliwość zakupu systemu 50/50 z Columbusem. Każdy, kto uważa, że warto mieć ładowarkę do pojazdu elektrycznego w swoim obiekcie, może rozpocząć z nami współpracę, w której Columbus pokrywa połowę kosztów systemu. Zyskami też dzielimy się po równo. Oczywiście, wszystkie nasze systemy będą zaopatrzone w software Nexity, która zapewni dostęp ładowarki do publicznego użytku – mówił podczas spotkania Dawid Zieliński.

Wyniki za III kwartał

Podczas spotkania podane zostały szacunkowe wyniki Grupy Columbus za III kwartał br. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w III kwartale br. wyniosą 209 mln zł wobec 74 mln zł w analogicznym okresie 2019 r., co oznacza wzrost o 182 proc. Zysk brutto wyniesie według szacunków 30 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie 2019 r. wyniósł on 4,8 mln zł. Oznacza to wzrost o 525%.
W całym 2019 r. grupa kapitałowa tworzona przez spółkę osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 204 mln zł oraz zysk brutto na poziomie 15 mln zł

Wejście na giełdę

Podczas Columbus Day zakomunikowano też, że jedna ze spółek Grupy – Columbus Elite S.A. wkrótce wejdzie na giełdę przez podmiot notowany – Blumerang Investors S.A.

Razem z Columbusem zdecydowaliśmy o objęciu pakietu kontrolnego akcji Blumerang, w wyniku którego Columbus Elite S.A. przeniesie 100% akcji do Columbus Elite Global S.A (obecnie Blumerang Investors). Będzie to emisja nowych akcji. Jednocześnie zakładamy dalsze agregowanie sił sprzedażowych z innych branż i konsolidację rynku zawodowych partnerów sprzedaży produktów i usług OZE – powiedział Paweł Bednarek, prezes zarządu Columbus Elite S.A.

Więcej aktualności

Targi Energetics 2020 zmieniają termin

Targi Energetics 2020 zmieniają termin

Zarząd Targów Lublin S.A. poinformował, iż w związku z obecną …

Signify wymieni zasilacze opraw zewnętrznych Philips Hue

Signify wymieni zasilacze opraw zewnętrznych Philips Hue

Firma Signify ogłosiła program dobrowolnej wymiany zasilaczy w…

Odwołano Warsaw Industry Week 2020

Odwołano Warsaw Industry Week 2020

Jak poinformowali organizatorzy, targi Warsaw Industry Week 20…

Relpol sprzedał Zakład Polon spółce Lumel

Relpol sprzedał Zakład Polon spółce Lumel

Relpol podpisał ze spółką Lumel umowę zbycia zorganizowanej cz…

Więcej aktualności

Targi Energetics 2020 zmieniają termin

Targi Energetics 2020 zmieniają termin

Zarząd Targów Lublin S.A. poinformował, iż w związku z obecną sytuacją epidemiczną oraz dynamicznymi zmianami dotyczącymi obostrzeń, nie jest możliwa organizacja Targów Energetycznych Energetics w pierwotnie założonym terminie tj. 17-18 lis…

Signify wymieni zasilacze opraw zewnętrznych Philips Hue

Signify wymieni zasilacze opraw zewnętrznych Philips Hue

Firma Signify ogłosiła program dobrowolnej wymiany zasilaczy wybranych opraw zewnętrznych Philips Hue. Jak się okazało, niektóre zasilacze, sporadycznie, mogą stwarzać zagrożenie. Niewielka liczba zasilaczy może ulegać awarii wskutek dos…

Odwołano Warsaw Industry Week 2020

Odwołano Warsaw Industry Week 2020

Jak poinformowali organizatorzy, targi Warsaw Industry Week 2020 nie odbędą się w pierwotnie zaplanowanym terminie, czyli w dniach 3-5 listopada 2020 roku. Wydarzenie zostaje przesunięte na kolejny rok i będzie zorganizowane w terminie 3-5 …

Relpol sprzedał Zakład Polon spółce Lumel

Relpol sprzedał Zakład Polon spółce Lumel

Relpol podpisał ze spółką Lumel umowę zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa - oddziału produkcyjnego „Zakład Polon”. Relpol skoncentruje się na rozwoju produkcji przekaźników m.in dla automatyki energetycznej i przemysłowej, elektro…

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas