Facebook

Zakończyła się XI edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

11 października w Chodzieży zakończyła się XI edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Na starcie ostatniego wyścigu stanęło prawie 330 osób z całego kraju. Finałowy VII etap XI Grand Prix Kaczmarek Electric MTB zaplanowany na 18 października w Wolsztynie został odwołany ze względu na restrykcje związane z pandemią koronawirusa.

XI edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020 rozpoczęła się w 2 sierpnia w Trzebani. Kolejne wyścigi odbyły się w Sulechowie (29 sierpnia), Nowej Soli (13 września), Żarach (27 września), Krośnie Odrzańskim (4 października), Chodzieży (11 października). Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju pierwotny harmonogram imprezy musiał ulec zmianie, a podczas każdego wyścigu obowiązywały odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Organizator zmuszony został odwołać ostatni etap w Wolsztynie w związku z zaostrzeniem restrykcji sanitarno – epidemiologicznych.

Etap finałowy

Zawodnicy ścigający się w Chodzieży w kategorii Mega mieli do pokonania 58 kilometrów. Na ich drodze był Gontyniec czyli najwyższa góra w okolicy (192 metry nad poziomem morza), na który wjeżdżali osiem razy.

Rywalizację na najdłuższym dystansie wygrał Filip Jeleniewski (Rybczyński-Bikes Remmers Team), 23-latek pochodzący z Podanina. Przyjechał na metę po 2 godzinach, 26 minutach i 16 sekundach. Pięćdziesiąt sekund za nim jazdę kończył Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), trzeci uplasował się Michał Glanz z Warszawy (Świat Rowerów Team).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Barbara Borowiecka (Szczepan Bike) z czasem 2:57:39, na drugim miejscu uplasowała się Sandra Samolewska (Eurorower.pl), na trzecim Agnieszka Kachel (Rybczyński-Bikes Remmers Team).

Na dystansie Mini wśród mężczyzn zwyciężył Jakub Mądry (Strefasportu.pl MW Invest), natomiast wśród kobiet Debora Figiel (Kosox Bike Team).

Wśród kolarzy związanych z branżą elektrotechniczną najszybszy na dystansie Mega okazał się Jan Zozuliński (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team), a w przypadku kategorii Mini Artur Frank (Grupa MTB Sulechów).

Klasyfikacja generalna

W całym cyklu triumfowali: Kacper Fiszer (Real 64-sto) oraz Barbara Borowiecka (Szczepan Bike). Klasyfikację generalną branży elektrotechnicznej zwyciężył Jan Zozuliński (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team).

Medale, nagrody ‒ tym razem korespondencyjnie

W tym roku, z oczywistych względów, podjęto decyzję, iż dekoracja finałowa zostanie przeprowadzona korespondencyjnie. Ponadto dla najbardziej lojalnych zawodników organizator przygotował w tym roku medal Finishera. Otrzyma go każdy uczestnik, który wystartował we wszystkich sześciu etapach imprezy. Z kolei każdy zawodnik, który wystartował w minimum czterech etapach otrzyma pamiątkową koszulkę z jakże aktualnym hasłem „Kaczmarek Electric MTB covid edition”…

O Grand Prix Kaczmarek Electric MTB
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB jest cyklem wyścigów rowerowych o ponadregionalnej randze, organizowanych na trasach województwa lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.
Impreza ma charakter otwarty. Adresowana jest zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów, którzy klasyfikowani są w odrębnej kategorii Elita.
Inicjatorem i głównym sponsorem cyklu jest firma Kaczmarek Electric S.A. z siedzibą w Wolsztynie, działająca na terenie całej Polski. W 2017 roku powstało Stowarzyszenie Bike & Run Promotion, które przejęło koordynację nad całym cyklem.

Więcej aktualności

Dobry i trudny rok dla Relpol

Dobry i trudny rok dla Relpol

Relpol zaprezentował oficjalny raport podsumowujący 2020 rok. …

Zysk Apatora w 2020 roku wzrósł o 13%

Zysk Apatora w 2020 roku wzrósł o 13%

Grupa Apator odnotowała 60,23 mln zł skonsolidowanego zysku ne…

Sonel poprawia w 2020 roku wyniki

Sonel poprawia w 2020 roku wyniki

Specjalizujący się w produkcji urządzeń pomiarowych Sonel nie …

Dobry rok Grupy Aplisens

Dobry rok Grupy Aplisens

W 2020 roku producent aparatury kontrolo-pomiarowej Aplisens w…

Więcej aktualności

Dobry i trudny rok dla Relpol

Dobry i trudny rok dla Relpol

Relpol zaprezentował oficjalny raport podsumowujący 2020 rok. Ubiegłoroczne przychody pozostały na poziomie roku 2019, natomiast znacząco wzrósł zysk netto.   - Miniony rok był dla Grupy kapitałowej rokiem dobrym, a jednocześnie trudnym …

Zysk Apatora w 2020 roku wzrósł o 13%

Zysk Apatora w 2020 roku wzrósł o 13%

Grupa Apator odnotowała 60,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2020 roku wobec 53,41 mln zł zysku rok wcześniej, co oznacza wzrost o około 13% r/r podała spółka w raporcie. W tym samym okresie wzrost przychodów ze sprzedaży wyniósł 7%.…

Sonel poprawia w 2020 roku wyniki

Sonel poprawia w 2020 roku wyniki

Specjalizujący się w produkcji urządzeń pomiarowych Sonel nie odczuł znacząco w 2020 roku negatywnych skutków pandemii Covid-19. Popyt na produkty marki Sonel i wprowadzenie nowych wyrobów dla fotowoltaiki oraz elektromobilności pozwoliło w…

Dobry rok Grupy Aplisens

Dobry rok Grupy Aplisens

W 2020 roku producent aparatury kontrolo-pomiarowej Aplisens wypracował 108,0 mln zł skonsolidowanych przychodów. Jest to drugi w historii wynik sprzedaży odnotowany przez Grupę Aplisens. Skonsolidowany EBIT oraz zysk netto wyniosły w ubieg…

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas