Facebook

Zakończyła się XI edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

11 października w Chodzieży zakończyła się XI edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Na starcie ostatniego wyścigu stanęło prawie 330 osób z całego kraju. Finałowy VII etap XI Grand Prix Kaczmarek Electric MTB zaplanowany na 18 października w Wolsztynie został odwołany ze względu na restrykcje związane z pandemią koronawirusa.

XI edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020 rozpoczęła się w 2 sierpnia w Trzebani. Kolejne wyścigi odbyły się w Sulechowie (29 sierpnia), Nowej Soli (13 września), Żarach (27 września), Krośnie Odrzańskim (4 października), Chodzieży (11 października). Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju pierwotny harmonogram imprezy musiał ulec zmianie, a podczas każdego wyścigu obowiązywały odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Organizator zmuszony został odwołać ostatni etap w Wolsztynie w związku z zaostrzeniem restrykcji sanitarno – epidemiologicznych.

Etap finałowy

Zawodnicy ścigający się w Chodzieży w kategorii Mega mieli do pokonania 58 kilometrów. Na ich drodze był Gontyniec czyli najwyższa góra w okolicy (192 metry nad poziomem morza), na który wjeżdżali osiem razy.

Rywalizację na najdłuższym dystansie wygrał Filip Jeleniewski (Rybczyński-Bikes Remmers Team), 23-latek pochodzący z Podanina. Przyjechał na metę po 2 godzinach, 26 minutach i 16 sekundach. Pięćdziesiąt sekund za nim jazdę kończył Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), trzeci uplasował się Michał Glanz z Warszawy (Świat Rowerów Team).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Barbara Borowiecka (Szczepan Bike) z czasem 2:57:39, na drugim miejscu uplasowała się Sandra Samolewska (Eurorower.pl), na trzecim Agnieszka Kachel (Rybczyński-Bikes Remmers Team).

Na dystansie Mini wśród mężczyzn zwyciężył Jakub Mądry (Strefasportu.pl MW Invest), natomiast wśród kobiet Debora Figiel (Kosox Bike Team).

Wśród kolarzy związanych z branżą elektrotechniczną najszybszy na dystansie Mega okazał się Jan Zozuliński (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team), a w przypadku kategorii Mini Artur Frank (Grupa MTB Sulechów).

Klasyfikacja generalna

W całym cyklu triumfowali: Kacper Fiszer (Real 64-sto) oraz Barbara Borowiecka (Szczepan Bike). Klasyfikację generalną branży elektrotechnicznej zwyciężył Jan Zozuliński (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team).

Medale, nagrody ‒ tym razem korespondencyjnie

W tym roku, z oczywistych względów, podjęto decyzję, iż dekoracja finałowa zostanie przeprowadzona korespondencyjnie. Ponadto dla najbardziej lojalnych zawodników organizator przygotował w tym roku medal Finishera. Otrzyma go każdy uczestnik, który wystartował we wszystkich sześciu etapach imprezy. Z kolei każdy zawodnik, który wystartował w minimum czterech etapach otrzyma pamiątkową koszulkę z jakże aktualnym hasłem „Kaczmarek Electric MTB covid edition”…

O Grand Prix Kaczmarek Electric MTB
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB jest cyklem wyścigów rowerowych o ponadregionalnej randze, organizowanych na trasach województwa lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.
Impreza ma charakter otwarty. Adresowana jest zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów, którzy klasyfikowani są w odrębnej kategorii Elita.
Inicjatorem i głównym sponsorem cyklu jest firma Kaczmarek Electric S.A. z siedzibą w Wolsztynie, działająca na terenie całej Polski. W 2017 roku powstało Stowarzyszenie Bike & Run Promotion, które przejęło koordynację nad całym cyklem.

Więcej aktualności

Targi Energetics 2020 zmieniają termin

Targi Energetics 2020 zmieniają termin

Zarząd Targów Lublin S.A. poinformował, iż w związku z obecną …

Signify wymieni zasilacze opraw zewnętrznych Philips Hue

Signify wymieni zasilacze opraw zewnętrznych Philips Hue

Firma Signify ogłosiła program dobrowolnej wymiany zasilaczy w…

Odwołano Warsaw Industry Week 2020

Odwołano Warsaw Industry Week 2020

Jak poinformowali organizatorzy, targi Warsaw Industry Week 20…

Relpol sprzedał Zakład Polon spółce Lumel

Relpol sprzedał Zakład Polon spółce Lumel

Relpol podpisał ze spółką Lumel umowę zbycia zorganizowanej cz…

Więcej aktualności

Targi Energetics 2020 zmieniają termin

Targi Energetics 2020 zmieniają termin

Zarząd Targów Lublin S.A. poinformował, iż w związku z obecną sytuacją epidemiczną oraz dynamicznymi zmianami dotyczącymi obostrzeń, nie jest możliwa organizacja Targów Energetycznych Energetics w pierwotnie założonym terminie tj. 17-18 lis…

Signify wymieni zasilacze opraw zewnętrznych Philips Hue

Signify wymieni zasilacze opraw zewnętrznych Philips Hue

Firma Signify ogłosiła program dobrowolnej wymiany zasilaczy wybranych opraw zewnętrznych Philips Hue. Jak się okazało, niektóre zasilacze, sporadycznie, mogą stwarzać zagrożenie. Niewielka liczba zasilaczy może ulegać awarii wskutek dos…

Odwołano Warsaw Industry Week 2020

Odwołano Warsaw Industry Week 2020

Jak poinformowali organizatorzy, targi Warsaw Industry Week 2020 nie odbędą się w pierwotnie zaplanowanym terminie, czyli w dniach 3-5 listopada 2020 roku. Wydarzenie zostaje przesunięte na kolejny rok i będzie zorganizowane w terminie 3-5 …

Relpol sprzedał Zakład Polon spółce Lumel

Relpol sprzedał Zakład Polon spółce Lumel

Relpol podpisał ze spółką Lumel umowę zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa - oddziału produkcyjnego „Zakład Polon”. Relpol skoncentruje się na rozwoju produkcji przekaźników m.in dla automatyki energetycznej i przemysłowej, elektro…

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas