Facebook

Gala jubileuszu 30-lecia firmy Grodno SA

2 października 2021 roku w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie odbyła się Gala 30-lecia firmy Grodno SA. Podczas części oficjalnej prezes Andrzej Jurczak podsumował 30 lat działalności firmy, a także przedstawił dalsze kierunki rozwoju oraz wizje na następne lata. Galę poprowadził Marek Sierocki.

Otwierający uroczystość prezes zarządu Andrzej Jurczak pokazał filary i podstawowe wartości, na których od lat opiera się spółka, a także zaprezentował kierunki rozwoju firmy w przyszłości. Wystąpienia pracowników zaangażowanych w akcje sportowe Grodna uwypukliły ten istotny aspekt funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Prezes Grodno SA Andrzej Jurczak

Podczas wydarzeń Grodno zbierało środki na cele charytatywne, w tym na wsparcie Fundacji Marka Kamińskiego oraz jego programu LifePlan Academy. Oprócz Marka Kamińskiego, na scenie wystąpiła Golec uOrkiestra oraz Jacek Stachursky.

Na scenie pracownicy zaangażowani w akcje sportowe Grodna

Marek Kamiński

Grupa Grodno w liczbach

Podczas uroczystości prezes Andrzej Jurczak zaprezentował dane dotyczące aktualnej kondycji spółki. Firma zatrudnia ponad 700 pracowników. Grodno ma za sobą rekordowy rok 2020/21, zamknięty przychodami ponad 700 mln zł i historycznym zyskiem blisko 14 mln zł. Obecnie rośnie najszybciej w historii swojej działalności – szacunki wskazują na wzrost o 61% w pierwszym półroczu bieżącego roku obrotowego, z ponad 100 mln zł miesięcznych obrotów. Za okres kwiecień-sierpień spółka odnotowała wzrost 65% rdr, podczas gdy rynek odnotował wzrost o 44% rdr. W sierpniu natomiast Grodno wzrosło o 85% rdr, a rynek o 51% rdr.

Wyróżnieni podczas Gali pracownicy firmy

Prezes Andrzej Jurczak wskazuje, że Grodno zaangażowane jest w wiele akcji o charakterze sportowym

Akcje firmowe, charytatywne i sponsoring

Grodno bardzo mocno rozwija wewnętrzne wspieranie pasji pracowników poprzez różnorodne akcje sportowe o charakterze charytatywnym. W ostatnim czasie miały miejsce cztery duże wydarzenia sportowe, w których poza pracownikami uczestniczyli również liczni partnerzy i klienci:

  • Ultra Rajd 2020 Rowerem Dookoła Polski
  • Rajd Wisła 2020 – 30 Maratonów Wzdłuż Wisły
  • Rejs Wisłą 2021 ku pamięci Aleksandra Doby
  • Rajd Bałtyk 2021 Światło Nadziei.

W Gali uczestniczyło ponad 700 osób

Historia

Pierwszy oddział firmy powstał w 1990 roku na ulicy Dobrej w Warszawie. Cztery lata później otwarty zostaje magazyn centralny w Michałowie-Grabinie, który 10 lat później zostaje przeniesiony do podwarszawskiego Małopola i do tej pory został już dwukrotnie rozbudowany. W 2006 roku otwarto pierwszy oddział poza Warszawą w Katowicach. W 2011 roku firma Grodno została wprowadzona na Giełdę Papierów Wartościowych.

Od lat kluczowym elementem strategii spółki były konsolidacje. Największe z nich miały miejsce w 2017 i 2019 roku, kiedy to przejęte zostały firmy Bargo i Magma. Od 2010 roku Grodno SA prężnie działa na rynku Odnawialnych Źródeł Energii.

Obecnie hurtownie Grupy Grodno znajdują w całej Polsce (95 oddziałów), w tym punkty franczyzowe (13 oddziałów), hurtownie Bargo (8 oddziałów) i Magma (6 oddziałów). Oprócz punktów stacjonarnych, firma rozwija się w świecie cyfrowym. Dział e-commerce obsługuje sklepy internetowe elektromag.pl i iluve.com oraz platformy B2B. Oferta Grodno jest dostępna na platformach sprzedażowych, takich jak Allegro i Amazon.

Na scenie Golec uOrkiestra

Zrównoważony rozwój i społeczna odpowiedzialność biznesu

Grodno SA redukuje ślad węglowy poprzez ledyfikację, instalacje PV, automatykę budynkową, edukację ekologiczną – OZE. Działa na rzecz lokalnych społeczności oraz wspiera liczne fundacje.

Firma od lat przekazuje przynajmniej 1% dochodu na pomoc potrzebującym, akcje sportowe, społeczności lokalne, kulturę i sztukę. W roku 2021 na liczne akcje charytatywne Grodno przekaże około 3% dochodu.

Podczas wydarzenia wystąpił także Jacek Stachursky

Partnerzy Gali

AKS Zielonka, An-Kom, Baks, Bemko, Bitner, Bosch, Eaton, Elektro-Plast, Elgotech, Elko-Bis, Elpar, EPN Nasielsk, Erko, ETI, F&F Filipowski, Greenlux, Hager, Kontakt-Simon, Kopos Elektro, Lange Łukaszuk, Ledvance, Legrand, Lena Lighting, LUG, NKT, Nowodvorski Lighting, OBO Bettermann Group, Ospel, PCE Polska, PXF Lighting, Qsystems, Scame, Schneider Electric,Signify, Simet, Spamel, TK Lighting, Topex, Weidmüller, Zamel, Zumaline.

Więcej aktualności

Energetyka i OZE na Targach Enex

Energetyka i OZE na Targach Enex

Targi Enex to wystawa łącząca tradycyjną energetykę i odnawial…

Signify Poland ma nowego prezesa

Signify Poland ma nowego prezesa

Od 1 października br. stanowisko prezesa zarządu Signify Polan…

Gala jubileuszu 30-lecia firmy Grodno SA

Gala jubileuszu 30-lecia firmy Grodno SA

2 października 2021 roku w hotelu Double Tree by Hilton w Wars…

Nowy termin Targów Energetics

Nowy termin Targów Energetics

Targi Energetyczne Energetics, które miały odbyć się w listopa…

Więcej aktualności

Energetyka i OZE na Targach Enex

Energetyka i OZE na Targach Enex

Targi Enex to wystawa łącząca tradycyjną energetykę i odnawialne źródła energii. W kieleckim ośrodku wystawienniczym zobaczyć można zarówno panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, jak i firmy specjalizujące się w energetyce zawodowej. Najbliżs…

Signify Poland ma nowego prezesa

Signify Poland ma nowego prezesa

Od 1 października br. stanowisko prezesa zarządu Signify Poland objął Tomasz Książek, zastępując Bogdana Rogalę, który po 38 latach pracy w Signify (poprzednio Philips Lighting) przeszedł na emeryturę. Tomasz Książek od lat związany jest…

Gala jubileuszu 30-lecia firmy Grodno SA

Gala jubileuszu 30-lecia firmy Grodno SA

2 października 2021 roku w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie odbyła się Gala 30-lecia firmy Grodno SA. Podczas części oficjalnej prezes Andrzej Jurczak podsumował 30 lat działalności firmy, a także przedstawił dalsze kierunki rozwoju…

Nowy termin Targów Energetics

Nowy termin Targów Energetics

Targi Energetyczne Energetics, które miały odbyć się w listopadzie br. w Lublinie, zostały przełożone na przyszły rok. Nowy termin wydarzenia to 9-11 marca 2022 r. Organizatorzy informują, że dynamika czwartej fali pandemii COVID-19 na …

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas