Facebook

Elektro Omega wdroży Business Intelligence

OkladkaES_11_2014Elektro Omega wdraża system Business Inteligence. Inwestycja w 70% zostanie pokryta ze środków unijnych. Implementacja systemu BI przełoży się na lepszą komunikację między członkami oraz usprawni szereg procesów zachodzących w grupie.

Elektro Omega to grupa zakupowa, która powstała w listopadzie ubiegłego roku. Obecnie liczy 23 hurtownie, a do końca bieżącego roku ich liczba powinna wzrosnąć do 30. Pierwsze miesiące działalności grupa poświęciła głównie na rozwój członkowski oraz rozwój oferty poprzez podpisywanie umów z kolejnymi dostawcami. Obecnie spółka ma podpisanych 84 umów, negocjacje z kolejnymi partnerami trwają.
W kolejnych miesiącach Elektro Omega nadal będzie pracować nad rozwojem organicznym i pozyskiwaniem kolejnych dostawców, a równolegle skupi się nad konsolidacją wewnętrzną.
Nadrzędny cel, jaki sobie postawiliśmy na drugie półrocze tego roku, to analiza obrotów na dostawcach zakwalifikowanych do poszczególnych grup i przenoszenie obrotów przez hurtownie, które współpracują z pojedynczymi dostawcami na dostawców strategicznych i podstawowych dla grupy. Towarzyszą temu m.in. akcje marketingowe czy warsztaty profesjonalnego handlowca, gdzie przeszkolonych w ramach obsługi klienta i technik sprzedaży zostało ponad 40 handlowców z hurtowni zrzeszonych w grupie. To ważny projekt, który będziemy kontynuować i rozszerzać o kolejne poziomy, wspierając naszych partnerów i ich pracowników – oznajmia Piotr Zieliński, prezes Elektro Omega.

Implementacja systemu BI

W pierwszym kwartale 2015 roku spółka planuje uruchomić nową formę komunikacji wewnętrznej miedzy członkami i jej handlowcami – dedykowaną ku temu specjalną stronę intranetową. Witryna będzie elementem całego pakietu działań informatyzujących spółkę i jej członków w ramach wdrożenia systemu Business Inteligence, na który Elektro Omega pozyskała ponad 557 tys. zł unijnej dotacji. Środki pozyskane w ramach POIG dla Działania 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” stanowią 70% kosztów kwalifikowanych inwestycji.
Implementacja systemu BI pokazuje, że myślimy nie tylko o tym, co dzieje się dziś, ale też co będzie za kilka lat. Skuteczny przepływ informacji to klucz do sukcesu. Nasze hurtownie o tym wiedzą, dlatego reorganizują swoją pracę przestawiając się na działanie z wykorzystaniem systemu BI. Zdajemy sobie sprawę, że obecnie sprzedaż internetowa dotyczy głównie elektroniki użytkowej, sprzętu AGD czy ubrań, ale też coraz bardziej wchodzi w inne dziedziny, takie jak elektrotechnika. Bazując na doświadczeniu naszych członków mamy kilka ambitnych planów co do rozwoju grupy, włączając w to m.in. handel przez Internet, który będzie możliwy dzięki wdrożeniu systemu Business Inteligence – dodaje prezes.
ramka_elektroomega

Możliwości systemu

Zakończenie implementacji systemu BI oraz wdrożenia kodów kreskowych w hurtowniach członkowskich planowane jest na jesień przyszłego roku. System umożliwi nie tylko sprzedaż e-commerce, ale też pozwoli na śledzenie kluczowych procesów zachodzących w grupie i odpowiednie reagowanie na nie, a co za tym idzie, na wzrost efektywności działalności poszczególnych członków oraz całej grupy zakupowej.
Dzięki wykorzystaniu narzędzi jakie daje system Business Inteligence możliwa będzie wymiana informacji o nierotach, produktach dostępnych u poszczególnych członków na stanach magazynowych, analiza sprzedaży i zakupów członków oraz kontraktacja wybranych produktów z wiodącymi dostawcami grupy. Ponadto system BI pozwoli na realizację zamówień centralnych na lepszych warunkach handlowych, usprawnienie procesu bieżących zakupów członków poprzez grupę oraz umożliwi stały wgląd w stany magazynowe hurtowni i analizę obrotów – podsumowuje prezes Zieliński.

Więcej aktualności

TIM: wysokie obroty, zysk wyższy o 357%

TIM: wysokie obroty, zysk wyższy o 357%

Grupa Kapitałowa TIM w I połowie 2021 r wygenerowała 602,4 mln…

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Według informacji organizatorów blisko 8 tysięcy gości odwiedz…

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen poinformował, że zawarł 14 września 2021 r. z syndykiem…

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Można już nadsyłać zgłoszenia do 6. edycji Konkursu Osobowość …

Więcej aktualności

TIM: wysokie obroty, zysk wyższy o 357%

TIM: wysokie obroty, zysk wyższy o 357%

Grupa Kapitałowa TIM w I połowie 2021 r wygenerowała 602,4 mln zł przychodów ze sprzedaży (+22% r/r). Skonsolidowany zysk netto osiągnął ponad 43 mln zł, co oznacza wzrost o 357% r/r. Przychody ze sprzedaży TIM SA wzrosły w stosunku do I pó…

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Ponad 270 wystawców na Targach Energetab 2021

Według informacji organizatorów blisko 8 tysięcy gości odwiedziło zakończone 16 września Międzynarodowe Targi Energetyczne Energetab. Wśród ponad 270 wystawców dominowały krajowe przedsiębiorstwa. Zagrożenie epidemią niewątpliwie ograniczył…

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen został właścicielem Elektrobudowy

Zarmen poinformował, że zawarł 14 września 2021 r. z syndykiem umowę sprzedaży zorganizowanych części przedsiębiorstwa Elektrobudowa SA w upadłości. W wyniku tej transakcji, spółka Zarmen nabyła od syndyka zorganizowane części przedsiębi…

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Konkurs Osobowość Roku 2021: rozpoczęto nabór zgłoszeń

Można już nadsyłać zgłoszenia do 6. edycji Konkursu Osobowość Roku odbywającej się w roku 2021. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas Międzynarodowych Targów Elektrotechnika i Międzynarodowych Targów Światło w Warszawie. Konkurs ma n…

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas