Facebook

Tele-Fonika podpisała umowę z FEGIME Europe

ES_2013_07Tele-Fonika podpisała z Grupą FEGIME ogólnoeuropejską umowę o współpracy. Dzięki porozumieniu producent kabli i przewodów umocni swoją pozycję na rynku europejskim, zwłaszcza w tych krajach, w których dotychczas był słabo reprezentowany.

W dniu 8 maja w Krakowie europejska grupa hurtowni elektrotechnicznych FEGIME podpisała umowę dystrybucyjną z Tele-Foniką, trzecim co do wielkości producentem kabli i przewodów w Europie. Jest to już 23 globalna umowa FEGIME, ale pierwsza z producentem z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Umowa ma na celu zacieśnienie współpracy i rozszerzenie jej na kraje FEGIME, w których Tele-Fonika do tej pory była mało obecna. Jak informują przedstawiciele Grupy FEGIME, już rozpoczęły się negocjacje na kilku nowych rynkach, a w najbliż-szym czasie będą kontynuowane w kolejnych krajach.
Umowę o współpracy ze strony FEGIME podpisał David Garratt, dyrektor centrali FEGIME, natomiast ze strony Tele-Fonika sygnatariuszami porozumienia byli Ryszard Pilch, wiceprezes ds. sprzedaży, i Wojciech Wiltowski, wiceprezes sektora dystrybucji międzynarodowej.
Z ogromną przyjemnością witam Tele-Fonikę w gronie preferowanych dostawców europejskich Grupy FEGIME. Dzisiejszy dzień rozpoczyna oficjalną współpracę europejską między FEGIME a Tele-Foniką, która w moim przekonaniu przyniesie wiele korzyści obu stronom – oznajmia David Garratt.
Prace nad projektem trwały kilka miesięcy.
Dzisiejsze porozumienie jest efektem wielomiesięcznej pracy. Chciałbym ogromnie podziękować panu Ryszardowi Pilchowi, panu Wojciechowi Wiltowskiemu oraz pani Annie Konopasek z Tele-Foniki, jak również panu Marianowi Nowakowi, członkowi zarządu FEGIME Europe i pani Marcie Kulzie z FEGIME Polska za pomoc w realizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia – dodaje dyrektor FEGIME.

Tele-Fonika Kable

Grupa Tele-Fonika Kable, ze stuprocentowym polskim kapitałem, jest trzecim w Europie producentem kabli i przewodów. Produkty wytwarzane w zakładach grupy znajdują swoich odbiorców w ponad 80 krajach. W swoim asortymencie firma posiada 25 tys. typów kabli. W skład Grupy Tele-Fonika Kable wchodzi obecnie dziewięć spółek handlowych odpowiadających za dystrybucję wyrobów na całym świecie, siedem zakładów produkcyjnych (pięć w Polsce i po jednym w Serbii i na Ukrainie) oraz Zakład Recyklingu Odpadów Kablowych w Bukownie. Przychody Grupy Tele-Fonika Kable w 2012 r. wyniosły 3,65 mld zł.

PRZYCHODY FEGIME EUROPE (w mld euro)

PRZYCHODY FEGIME EUROPE (w mld euro)

FEGIME

FEGIME (Fédération Européenne des Grossistes Indépendants en Matériel Electrique – European Federation of Independent Electrical Wholesalers) w 2012 r. osiągnęło przychody w wysokości 4,1 mld euro. W tym czasie FEGIME Europe zrzeszało 179 firm z 15 krajów.
Od stycznia 2013 r. grupa obecna jest na nowym rynku – w Grecji. Z początkiem bieżącego roku do struktur FEGIME Europe dołączyła firma V. Kafkas z siedzibą główną w Atenach. Nowy członek FEGIME to numer jeden na greckim rynku dystrybucji elektrotechniki. W 2012 r. hurtownia ta dysponowała 34 oddziałami osiągając 82,5 mln euro obrotów, co dawało jej ponad 24-procentowy udział na rodzimym rynku. W tym roku V. Kafkas planuje obrót na poziomie 91 mln euro, co pozwoli zwiększyć udziały do 28%.

Więcej aktualności

Energetyka i OZE na Targach Enex

Energetyka i OZE na Targach Enex

Targi Enex to wystawa łącząca tradycyjną energetykę i odnawial…

Signify Poland ma nowego prezesa

Signify Poland ma nowego prezesa

Od 1 października br. stanowisko prezesa zarządu Signify Polan…

Gala jubileuszu 30-lecia firmy Grodno SA

Gala jubileuszu 30-lecia firmy Grodno SA

2 października 2021 roku w hotelu Double Tree by Hilton w Wars…

Nowy termin Targów Energetics

Nowy termin Targów Energetics

Targi Energetyczne Energetics, które miały odbyć się w listopa…

Więcej aktualności

Energetyka i OZE na Targach Enex

Energetyka i OZE na Targach Enex

Targi Enex to wystawa łącząca tradycyjną energetykę i odnawialne źródła energii. W kieleckim ośrodku wystawienniczym zobaczyć można zarówno panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, jak i firmy specjalizujące się w energetyce zawodowej. Najbliżs…

Signify Poland ma nowego prezesa

Signify Poland ma nowego prezesa

Od 1 października br. stanowisko prezesa zarządu Signify Poland objął Tomasz Książek, zastępując Bogdana Rogalę, który po 38 latach pracy w Signify (poprzednio Philips Lighting) przeszedł na emeryturę. Tomasz Książek od lat związany jest…

Gala jubileuszu 30-lecia firmy Grodno SA

Gala jubileuszu 30-lecia firmy Grodno SA

2 października 2021 roku w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie odbyła się Gala 30-lecia firmy Grodno SA. Podczas części oficjalnej prezes Andrzej Jurczak podsumował 30 lat działalności firmy, a także przedstawił dalsze kierunki rozwoju…

Nowy termin Targów Energetics

Nowy termin Targów Energetics

Targi Energetyczne Energetics, które miały odbyć się w listopadzie br. w Lublinie, zostały przełożone na przyszły rok. Nowy termin wydarzenia to 9-11 marca 2022 r. Organizatorzy informują, że dynamika czwartej fali pandemii COVID-19 na …

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas